Pożyczki dla firm – gdzie można dostać dobre pożyczki firmowe?

Plant growing from coins outside the glass jar on blurred green natural background for business and financial growth concept
REKLAMA

Twoja firma wymaga zewnętrznego finansowania? W takim przypadku wybór najczęściej pada na pożyczki. Gdzie można otrzymać pożyczkę firmową?

 

Dzisiaj pożyczki dla firm to powszechnie dostępna propozycja dla każdego przedsiębiorcy – zarówno tego, który dopiero zaczyna swoją działalność, jak również tego, który funkcjonuje na rynku już od lat.

Jeśli także interesują Cię pożyczki firmowe, sprawdź razem z nami najlepsze metody ich pozyskania!

Poniżej przeczytasz:

 • Pożyczka firmowa – co warto o niej wiedzieć?
 • Dobra pożyczka dla firmy – czyli jaka?
 • Pożyczka firmowa w banku
 • Pożyczka firmowa w parabanku
 • Pożyczka firmowa społecznościowa
 • Inne metody pozyskania środków na działalność

 

Pożyczka firmowa – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka dla firmy, czyli pożyczka na działalność gospodarczą jest rodzajem pożyczki o wszechstronnym zastosowaniu.

Dzisiaj pożyczkę dla firm można uzyskać już od pierwszego dnia działalności, czyli może stanowić ona doskonałe wsparcie dla nowo rozwijających się biznesów. Wówczas środki mogą być przeznaczone na zakup wyposażenia, wynajęcie biura, zatowarowanie firmy.

Także pożyczki dla firm wybierane są na inne cele, na przykład na zakupienie oprogramowania, przeprowadzkę, otwarcie nowego oddziału, spłacenie bieżących rachunków.

Wobec tego firma może otrzymać pożyczkę na dowolny cel, bez konieczności wskazywania go pożyczkodawcy.

Kwota pożyczki firmowej może wynosić od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Okres spłaty pożyczki to najczęściej od kilku miesięcy do nawet 10 lat. Wysokość uzyskanego finansowania zależna jest od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.

Warto przy tym zaznaczyć, że pożyczka firmowa często określana jest również jako kredyt dla firm, ale pożyczki i kredyty to inne produkty. Pożyczka może być udzielona przez różnych pożyczkodawców na dowolny cel, z kolei kredyt firmowy może zaoferować nam tylko bank na ściśle określony cel.

 

Dobra pożyczka dla firmy – czyli jaka?

Aktualnie przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji szeroką gamę różnych ofert pożyczkowych i kredytowych. Czym zatem powinna cechować się dobra pożyczka firmowa?

 

Cechy dobrej pożyczki dla firmy:

 • niskie koszty – niskie oprocentowanie, prowizja i inne opłaty
 • łatwa procedura – brak potrzeby dostarczania wielu dokumentów
 • korzystna wysokość rat – dopasowana do zdolności kredytowej firmy
 • szybka wypłata – nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku
 • jasna i czytelna umowa – bez kruczków

 

Dodatkowym plusem będzie możliwość uzyskania pożyczki on-line, czyli całkowicie przez internet.

Aktualnie pożyczki dla firm można uzyskać nie tylko w banku. Swoją pomoc w tym zakresie oferują klientom również inne instytucje finansowe, a także prywatni pożyczkodawcy. Gdzie można uzyskać dobrą pożyczkę firmową?

 

Pożyczka firmowa w banku

Najwięcej przedsiębiorców decyduje się na pożyczki firmowe w bankach. Praktycznie każdy bank obsługujący klientów biznesowych może zaoferować im szeroką gamę ofert tego rodzaju, w tym między innymi:

 • standardowa pożyczka firmowa – na dowolny cel
 • kredyt firmowy na określone cele, na przykład kredyt inwestycyjny
 • kredyt firmowy w rachunku bieżącym – odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej sumy kredytu
 • karta kredytowa – z limitem wynoszącym nawet do 100 000 złotych

 

Aby uzyskać kredyt dla firm w banku, należy spełnić określone wymagania. Najważniejsza jest zdolność kredytowa, która liczona jest na podstawie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Najlepszą zdolność posiadają firmy dobrze prosperujące. Nowe działalności mogą uzyskać kwoty rzędu 10 000 do 30 000 złotych. Czas spłaty może wynosić nawet do 10 lat.

 

Pożyczka firmowa w parabanku

Pożyczki dla firm udzielane są również przez pozabankowe firmy pożyczkowe, czyli przez tak zwane parabanki. Pożyczki pozabankowe dla klientów biznesowych są jednak spotykane rzadziej niż dla osób prywatnych.

Najczęściej pożyczki firmowe tego rodzaju udzielane są na kwoty do 10 000 czy 20 000 złotych na okres do 2 lat. Pożyczki te są dość łatwo dostępne – możliwe są także pożyczki bez BIK oraz pożyczki dla nowych firm od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej z minimum formalności.

Głównym minusem pożyczek pozabankowych jest ich wysoki koszt – są one droższe niż pożyczki firmowe w bankach.

 

Pożyczka firmowa społecznościowa

W kontekście pożyczek firmowych warto także o pożyczkach społecznościowych. Są to pożyczki pozabankowe prywatne, które najczęściej oferowane są za pośrednictwem specjalnych serwisów społecznościowych. Wówczas umowa zawierana jest pomiędzy firmą a inwestorami, którzy pragną pożyczyć jej pieniądze.

Aby otrzymać pożyczki dla firm w serwisie społecznościowym, należy wystawić tak zwaną aukcję pożyczkową lub ofertę pożyczkową. Pożyczkobiorca informuje w niej o wymaganej kwocie pożyczki, jej okresie spłaty, celu, a także określa koszt pożyczki, dlatego też może samodzielnie określić cenę swojej pożyczki.

W porównaniu do pożyczek w bankach i parabankach społecznościowe pożyczki firmowe są wygodne, szybkie i łatwo dostępne. Można uzyskać je także wtedy, gdy inne instytucje odmówiły przyznania finansowania.

 

Inne metody pozyskania środków na działalność:

 • założenie spółki we wspólnikiem
 • dotacje i dofinansowania dla firm
 • fundusze venture capital
 • aniołowie biznesu
 • leasing

 

Future Capital – pożyczki społecznościowe dla firm

Chcesz uzyskać pożyczkę dla firmy bez problemów? W takim przypadku sprawdź już teraz ofertę pożyczki firmowej dostępnej za pośrednictwem serwisu Future Capital!

Future Capital to serwis pożyczek społecznościowych dla firm, za pośrednictwem którego można uzyskać środki na dowolny cel przy zróżnicowanej zdolności kredytowej. Wystawienie własnej aukcji pożyczkowej w serwisie Future Capital jest bardzo proste, a pracownicy serwisu są zawsze gotowi do pomocy. Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z firmy! Weź pożyczkę społecznościową dla swojej firmy – zapraszamy!

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki