Paweł Bańkowski nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. W dzisiejszym oświadczeniu w serwisie społecznościowym poinformował o swojej decyzji.

REKLAMA

Do sejmu z Jaworzna z listy Platformy Obywatelskiej wystartuje Wojciech Saługa, a do senatu Koalicja Obywatelska wystawi wspólnego kandydata reprezentującego Lewicę.

(treść oświadczenia poniżej)

Szanowni Państwo,
Praca dla Państwa przez 4 lata, jako Posła Rzeczypospolitej Polskiej, była jednym z największych przywilejów w moim życiu. Dziękuję za setki spotkań, tysiące rozmów z Państwem, które były inspiracją dla mojej codziennej pracy parlamentarnej. Dziękuję za Państwa wsparcie przez te lata, za wielką życzliwość, za każde dobre słowo.
Dziękuję.

W wyniku uzgodnień pomiędzy Koalicją Obywatelska a Lewicą w okręgu nr 77, w którym miałem kandydować do Senatu, wspólnym kandydatem będzie kandydat wskazany przez Lewicę.

Podjąłem niełatwą dla mnie decyzję, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Jednocześnie deklaruję swoje poparcie dla powołanej Koalicji Obywatelskiej, która jako jedyna może uzdrowić Polskę.
Życzę powodzenia koleżankom i kolegom podczas zbliżającej się kampanii parlamentarnej do obu izb polskiego Parlamentu.

Z wyrazami głębokiej wdzięczności
Paweł Bańkowski

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

  1. Szacun z mojej strony dla Pana za tą decyzję.
    Rozumiem, że to zdanie “Jednocześnie deklaruję swoje poparcie dla powołanej Koalicji Obywatelskiej, która jako jedyna może uzdrowić Polskę.” to miało być w kontekscie żartu na sam koniec kadencji. 🙂

  2. Oczekuję, że na koniec wystąpi ze znakomitą inicjatywą ustawodawczą. Generalnie chodzi o to, aby każdy wybraniec po ogłoszeniu stosownego komunikatu przez Państwową Komisję Wyborczą w przypadku “zmiany barw klubowych” automatycznie tracił mandat na rzecz kolejnego kandydata z listy zdradzonej partii. Dotyczy to całej planowanej kadencji wybieranego organu jakiegokolwiek szczebla.