Wiosną i latem dzieci coraz częściej pojawiają się na ulicach, czy to na rowerze, rolkach, bądź hulajnogach. Jazda na łyżworolkach i hulajnodze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i w granicach rozsądku.

REKLAMA

Apelujemy do jeżdżących na rolkach i hulajnogach o bezpieczne zachowanie, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz kulturę jazdy, które na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wrotki, rolki i hulajnogi nie mogą być używane na jezdni, bo nie są pojazdami w rozumieniu przepisów. Są to urządzenia przeznaczone do rekreacji lub do uprawiania sportów ekstremalnych, a więc korzystamy z nich poza drogami publicznymi. Apelujemy więc do rodziców i opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje pociechy.

Pamiętajmy o tym, aby nie lekceważyć niebezpieczeństwa i wyposażać najmłodszych w ochraniacze na łokcie i kolana, a przede wszystkim w kask ochronny. Przy ładnej pogodzie rolkarze i wielbiciele hulajnogi zapełniają parkowe alejki, osiedlowe uliczki, ale także drogi i pasy ruchu dla rowerów. Lubią też korzystać z jezdni, bo asfalt jest równiejszy i mniej w nim dziur. Nie wszyscy z nich mają jednak świadomość, że poruszając się poza chodnikiem, mogą łamać przepisy o ruchu drogowym.

info: KMP Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki