Minuta ciszy i kolarze we łzach. Smutny start z Jaworzna.

Kolejny raz do Jaworzna zawitał wyścig Tour de Pologne. 4. etap z Jaworzna do Kocierza pierwotnie miał być najdłuższym etapem w tej edycji wyścigu.

Grupa Lotto Soudal na starcie 4. etapu Tour de Pologne w Jaworznie
REKLAMA

W tym roku, inaczej niż zwykle, kolarze w ciszy stanęli na starcie skróconego etapu. Organizatorzy zdecydowali również, że wtorkowy etap z Jaworzna do Kocierza będzie zneutralizowany, czyli zawodnicy nie będą ze sobą rywalizować. 

relacja live ze startu 4. etapu:

Na starcie Tour de Pologne w Jaworznie.

Opublikowany przez Jaw.pl – Jaworznicki Portal Społecznościowy Wtorek, 6 sierpnia 2019

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czasie poniedziałkowego etapu w okolicach Żor. Bjorg Lambrecht (Lotto Soudal) z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad rowerem i uderzył w betonowy przepust. Zawodnikowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy, następnie przewieziono Go do szpitala w Rybniku. Niestety mody Belg zmarł na stole. Przyczyny zdarzenia bada prokuratura.

Poprzedni trzeci etap z Chorzowa do Zabrza nie był szczęśliwy dla zawodników. Uciekająca trójka kolarzy z Adrianem Kurkiem nie zdołała dojechać samotnie do mety. Dwóch z uciekających kolarzy wypadło z trasy na ostatnich kilometrach, a trzeciego wchłonął peleton.

galeria zdjęć ze startu 4. etapu Tour de Pologne: 

4. etap Tour de Pologne 2019 – zneutralizowany wyścig z Jaworzna

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki