REKLAMA

Wybierając meble do salonu, warto zastanowić się nad dwoma podstawowymi aspektami. Po pierwsze, trzeba zastanowić się, jakie meble wybrać oraz jak urządzić salon. Po drugie, trzeba zdecydować, z jakiego materiału zostaną wykonane dane meble. Dzięki temu można stworzyć salon idealny, który będzie wyglądał pięknie, spełniał oczekiwania domowników, a jednocześnie służył przez długie lata dzięki wytrzymałym materiałom wykonania.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?

Salon jest miejscem spotkań całej rodziny, dlatego trzeba zadbać o każdy mebel, jaki znajdzie się w tym pomieszczeniu. Koniecznością w każdym salonie jest odpowiedni do upodobań użytkowników zestaw wypoczynkowy. Może być to tylko kanapa, ale także fotele lub jedno i drugie. Jeżeli salon jest połączony z jadalnią, powinny się w nim znaleźć także stół i krzesła. Jednak nie należy zapominać o pozostałym wyposażeniu salonu, jakim są półki, komody oraz inne elementy służące do przechowywania. Najlepiej w tej roli sprawdzą się meble dębowe do salonu, które są wytrzymałe oraz wyglądają bardzo efektownie. Wśród wspomnianych mebli z całą pewnością powinna znaleźć się szafka RTV, czyli tzw. szafka pod telewizor, która umożliwi ustawienie telewizora na odpowiedniej wysokości i korzystaniem z niego w wolnym czasie. Dobrym pomysłem będą także dębowe witryny w sam raz do przechowywania zastawy i szkła. Komplet wypoczynkowy składający się z wygodnej kanapy i fotela uszaka można uzupełnić o dębowy stolik kawowy. Takie połączenie z pewnością będzie praktyczne i efektowne jednocześnie.

Gdzie kupić drewniane meble do salonu?

Obecnie meble dostępne są na każdym korku. Można kupić je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Meble można kupić w salonach meblowych, gdzie na własne oczy można się przekonać o jakości mebla. Internet oferuje jeszcze więcej możliwości. Mianowicie meble można kupić na portalach aukcyjnych, na stronach internetowych producentów meblowych, ale także na stronach sklepów meblowych, które zajmują się dystrybucją mebli różnych producentów. Dzięki temu dostępność mebli jest bardzo wysoka, a każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak kupowanie mebli gdzie popadnie, nie jest dobrym pomysłem. Warto bliżej przyjrzeć się temu, z jakiego źródła pochodzą meble oraz z jakiego drewna są wykonane. Dobre, drewniane meble można kupić m.in. na stronie mebloteka24.pl oraz na stronach znanych polskich producentów mebli drewnianych. Znajomość pochodzenia mebli daje gwarancję, że wybierze się dobry i solidny produkt.

Drewno – kluczowy aspekt mebli do salonu

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać meble z drewna, czy też postawić na rozwiązania z innych materiałów. Nie ma wątpliwości, że klasyczny materiał, jakim jest drewno, gwarantuje, że meble z powodzeniem spełnią swoją funkcję. Drewniane meble odznaczają się następującym zaletami:

 • są wytrzymałe i odporne na upływ czasu, w przeciwieństwie do mebli wykonanych z innych materiałów,
 • wyglądają elegancko i efektownie,
 • są uniwersalne, dlatego pasują do różnych rodzajów wnętrz,
 • charakteryzują się zazwyczaj solidnym wykonaniem,
 • są zrobione z naturalnych materiałów,
 • niektóre rodzaje drewna są przyjazne alergikom, np. drewno sosnowe,
 • są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż meble wykonane z tzw. “płyty”.

Oczywiście niektórych może odstraszać cena drewna, zwłaszcza dębowego lub ciężar mebla, który może przeszkadzać przy sprzątaniu. Jednak drewniane meble mają znacznie więcej zalet niż wad, dlatego już od lat są chętnie wybieranym rozwiązaniem.

Jakie meble drewniane są dostępne na rynku?

Obecnie meble drewniane meble cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że konsumenci są chętnie zapłacić więcej, aby uzyskać wysoką jakość produktu. To właśnie dlatego taka ogromną popularnością cieszą się meble dębowe lub wykonane z innych rodzajów drewna. Z kilku dębowych desek można wykonać naprawdę solidną i ładną komodę. Coraz częściej popularne stają się także rozwiązania w postaci mebli przypominających wykonane z surowych desek. Oczywiście jest to tylko złudzenie, bo drewno jest odpowiednio obrobione, zaimpregnowane oraz zabezpieczone. Wygląd jednak przywodzi na myśl jednak niewypolerowane bale i przywiezione prosto z tartaku deski. Przykładem mogą być ciekawie wyglądające stoliki kawowe wykonane z bali lub klocków drewnianych. Coraz popularniejsze stają się także stoliki wykonane z plastrów drewna. Meble drewniane dobrze prezentują się także meble wykonane z drewna klonowego. Ma ono delikatną, jasną barwę, dlatego spodoba się niejednemu fanowi drewnianych mebli.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli drewnianych?

Wybierając meble drewniane do salonu lub do innego pomieszczenia pierwszą rzeczą, na jaką koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest drewno, z jakiego zostały wykonane. Może się mylnie wydawać, że drewniane meble są zawsze solidne i wytrzymałe. Idąc tym tropem, można się jednak najbardziej rozczarować. Najwytrzymalsze będą meble dębowe do salonu lub te wykonane z drewna bukowego. Jeżeli potrzebne nam meble z mocnego drewna lepiej unikać np. drewna olchowego. Warto też wiedzieć, które drewno odznacza się właściwościami antyalergicznymi (sosna). Kolejnym ważnym aspektem [podczas wyboru mebli powinien być sposób wykonania.

Meble powinny odznaczać się następującymi cechami:

 1. nie powinny mieć widocznych przerw w strukturze (chyba że jest to zamierzony zabieg),
 2. powinny mieć metodę łączenia dobraną odpowiednio do rodzaju drewna,
 3. wszystkie elementy drewniane powinny być odpowiednio zaimpregnowane lub zabezpieczone olejem do drewna,
 4. meble nie powinny się bujać ani sprawiać wrażenia niestabilnych,
 5. cena nie powinna być zbyt wysoka, ale także niepokojąco niska, gdyż może to oznaczać, że meble zostały wykonane z tańszego, gorszego rodzaju drewna.

Podsumowując, meble drewniane to wspaniałe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym salonie. Trzeba jedynie przyłożyć się do przeanalizowania wszystkich cech mebla podczas zakupów. Wówczas z całą pewnością będzie można cieszyć się wytrzymałymi i pięknymi meblami.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki