„Manhattan Podłęże” z ciekawą propozycją dla Jaworzna

Dobrych pomysłów nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli udanie połączą sferę kultury i sferą biznesu. Z takim projektem do władz miasta zgłosi się niebawem „Manhattan Podłęże”, który zamierza zaprosić do Jaworzna z ukraińskiej Baryshevki Narodowy amatorski zespół nowoczesnego tańca towarzyskiego „Yunist” wraz z oficjalną 9-osobową delegacją.

REKLAMA

Pomysłodawcą tego pożytecznego przedsięwzięcia jest Zanna Turhaninowa -Pieczonka, mieszkająca od paru lat w Jaworznie. Przez kilka lat pełniła funkcję zastępcy mera 50-tys. Baryshevki położonej w obwodzie kijowskim.

– Zajmowałam się strefą socjalną – oświatą, kulturą i sportem – mówi Zanna Turhaninowa -Pieczonka. – Prowadziłam międzynarodowe projekty z Niemcami i Bułgarią. Kiedy przyjechałam do Polski zapytałam Elżbiety Banasik czy mogę przygotować projekt tu na terenie Jaworzna. W naszym mieście jest dużo dobrych zespołów folklorystycznych, tańca narodowego, śpiewu, dzieci grają na instrumentach narodowych. Chciałam pokazać tradycje i kulturę Ukrainy w Jaworznie, w Katowicach, Krakowie i Sosnowcu, aby nasze dzieci i młodzież współpracowały z waszymi dziećmi. Chciałabym, żeby polskie dzieci i młodzież przyjeżdżała do nas na wypoczynek, z programami kulturalnymi i sportowymi.

Realizacja tego ciekawego projektu wymaga współdziałania wielu przychylnych ludzi. Za sferę organizacyjną odpowiada Stanisław Bigaj. Nie bez znaczenia jest również to, że w delegacji maja przyjechać również dwaj biznesmeni, z branży budowlanej i rolniczej, którzy poważnie przymierzają się do wymiany gospodarczej z Polską, czytaj z Jaworznem. Takie to będzie połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki