REKLAMA

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziewczynki. Oczywiście powinien on być ładny, gustownie urządzony, ale również praktyczny, funkcjonalny i w pełni bezpieczny. Jeżeli chcesz uniknąć błędów, przeczytaj poniższe porady, a Twoje córka z całą pewnością będzie zadowolona z urządzonego przez ciebie miejsca. Aranżacja pokoju dla dziewczynki wcale nie musi być trudna ani skomplikowana, jeżeli tylko rozważymy kilka ważnych zasad i aspektów.

Rozważ potrzeby dziecka

Jeżeli szukasz pomysłu dla urządzenia pokoju dla dziewczynki, z całą pewnością powinieneś dostosować jego otoczenie do potrzeb dziecka. Oczywiście wynikają one z jego wieku. Niemowlę potrzebuje najwięcej miłości i bliskości rodziców, przedszkolak miejsca do zabawy, zaś dzieci w wieku szkolnym powinny mieć miejsce na naukę i odrabianie lekcji.

Urządzanie pokoju dla dziecka, a zwłaszcza dla dziewczynki niesie ze sobą szereg obowiązków. Przede wszystkim należy skupić się na zainteresowaniach dziewczynki. Wynikają one z wieku dziecka. Mając na uwadze okres przedszkolny, wymagana jest w pokoju przestrzeń do zabawy, zaś w wieku szkolnym, dziecko musi mieć także miejsce do nauki. Z kolei nastoletnia dziewczynka najbardziej ceni sobie prywatność, dlatego warto również zadbać o to w jej pokoju.

Funkcjonalny pokój dla dziewczynki

Pokój dziewczęcy jest zarówno miejscem odpoczynku, zabaw, nauki oraz spotkań. Warto wybrać takie umeblowanie i wystrój, aby spełniało wszystkie te funkcje jednocześnie. Wybierając łóżeczko dla dziecka pomyślmy, w jakiej części pokoju je ustawić. Nie powinno znajdować się ani obok okna, ani też zbyt blisko kaloryfera, co jest istotne przede wszystkim w okresie zimy, gdy mieszkanie jest ogrzewane. Wybierając łóżeczko dziecięce, które ma służyć małej dziewczynce, warto wybrać takie, które w wyposażeniu ma baldachim. Dzięki temu łóżko nie tylko będzie się ładnie prezentować, ale również będzie oddzielać część wypoczynkową od bawialnej. Innym ciekawym rozwiązaniem do pokoju dziewczynki jest łóżko domek, które fantastycznie prezentuje się w pokojach dziecięcych. Łóżka domki występują w różnych wariantach kolorystycznych, a także rozmiarach, przez co doskonale wkomponują się w każdą aranżację pokoju dziecięcego.

Oczywiście pokój dla dziewczynki to także miejsce codziennych zabaw. Tym samym powinniśmy wybrać meble do pokoju dziecięcego, aby zostało w nim jeszcze trochę wolnej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się zabudowana szafa, dzięki której łatwo można będzie zadbać o ład i porządek. Doskonale sprawdzą się także półki na książki i szufladki, na skarby córki. Nie zapominajmy również, aby pokój był bezpieczny w użytkowaniu. Wybierzmy dywan, który nie będzie się ślizgał, zaś kable adekwatnie zabezpieczmy. Warto również przedmioty, które łatwo można czyścić. Unikajmy, więc puszystych elementów, w których wciąż gromadzi się kurz.

Pokój dla dziewczynki to również miejsce do nauki. Tym samym, kiedy rozpocznie się okres szkolny, należy zastanowić się nad wyborem adekwatnego biurka. Najlepiej, jeśli jego wysokość będzie regulowana, przez co biurko będzie rosło wraz z dzieckiem. Z całą pewnością warto również wybrać krzesło, które pozwoli adekwatnie w czasie nauki zadbać o kręgosłup dziecka.

Urządzając pokój dla dziewczynki doskonale sprawdzi się również to, jeżeli zastosujemy w nim miejsce, w którym będzie mogła spędzać czas z przyjaciółkami. Nie tylko nastolatki lubią spędzać czas z przyjaciółmi. Również młodsze dziewczynki zaproszą do swego pokoju znajomych, z którymi będą mile spędzać wolny czas. Warto, więc do tego celu stworzyć dla nich przytulny kącik z kanapą i stolikiem.

Kolorystyka w dziewczęcym pokoju

Pokój przeznaczony dla dziewczynki wcale nie musi być różowy. Przeciwnie inspiracje dotyczące kolorystyki można czerpać z wielu różnorodnych źródeł. Oczywiście na pewno chcemy, aby pokój był zarazem funkcjonalny, lecz także atrakcyjny pod względem wizualnym. Tym samym powinniśmy zatroszczyć się także o kolory i barwy. Nawet, jeżeli chcemy unikalnego charakteru pokoju, warto postawić na barwy naturalne. Całość dopełnią ozdobne poduszki, figurki czy maskotki. Jasna paleta barw sprawdzi się nie tylko, jeżeli chcemy, aby dziecko dobrze wypoczywało w swoim pokoju, ale także jeśli pokój jest niewielki i chcemy go optycznie powiększyć.

Tapeta w pokoju

Oczywiście urządzając pokój możemy nie tylko zatroszczyć się o inne ozdoby, na jednej ścianie doskonale sprawdzi się zastosowanie tapety. Oczywiście może być ona bardzo różnorodna pod względem kolorystycznym. Dziś świetnie sprawdzają się tapety, które są w formie 3D. Grafika tutaj jest bardzo bogata, dlatego można znaleźć zarówno motywy, przyrody, zwierząt, bajek, a nawet wzorów typu gwiazdki, czy chmurki. Idealnie wyposażony pokój z całą pewnością stanie się przytulny, funkcjonalny i bezpieczny.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki