Kupujesz jednorazowe plastikowe torby na zakupy? Sprawdź ile możesz zaoszczędzić wybierając ekologiczne rozwiązania

REKLAMA

Jednorazowe torby plastikowe to produkt, który swego czasu był bardzo popularny w różnych sklepach, a na jego popularność na pewno bardzo duży wpływ miał fakt, że był on bezpłatny. Współcześnie torby plastikowe są odpłatne, aczkolwiek mimo wszystko wiele osób nadal z nich korzysta. Tymczasem potrzeba jest zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które byłyby w tym względzie bardziej ekologiczne, które nie generowałyby tak dużych ilości odpadów. Takim rozwiązaniem na pewno są torby ekologiczne, a na rynku można się z nimi coraz częściej zetknąć.

Torby ekologiczne Allbag

Mówiąc o torbach ekologicznych, o ich zaletach, należy na pewno wskazać na to, że nie tylko mają one negatywnego wpływu na naturalne środowisko, ale ponadto również owe torby pozwalają oszczędzić. Przede wszystkim są one bardzo wytrzymałe, a tym samym mogą one po prostu służyć przez bardzo długi czas i nic niewłaściwego z nimi nie będzie się działo. Torby ekologiczne mają oczywiście zróżnicowaną jakość. Dlatego też należy postawić na coś co faktycznie się sprawdza. Takim czymś z pewnością jest torba ekologiczna firmy Allbag. Jest to przede wszystkim podmiot, który stawia na wysoką jakość oraz na ekologię.

W jego ofercie znajdują się torby reklamowe tworzone na specjalne zamówienie klientów oraz tworzone wedle konkretnych projektów. Odnosząc się do wykorzystywanych do produkcji materiałów, należy wskazać w głównej mierze na to, że są to materiały pochodzące z recyklingu. Tym samym nie ma miejsca wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów naturalnych. To sprawia, że owe torby można tym bardziej nazwać ekologicznymi. Do materiałów wykorzystywanych przez firmę Allbag do produkcji ekologicznych toreb można na pewno zaliczyć:

– bawełnę

– papier,

– jutę,

– polipropylen,

Ekologiczne torby papierowe

Papier to tworzywo pozyskiwane z drzewa. Ekologiczne torby papierowe produkowane przez Allbag nie wykorzystują ścinanych drzew, ale produkty pochodzące z procesu recyklingu. Dzięki temu są właśnie ekologiczne. Jest to wysokiej jakości wytrzymały papier Kraft, który posiada również stosowne certyfikaty. 

Torby bawełniane

Bawełna to kolejny z materiałów, które są szeroko stosowane w produkcji toreb zakupowych. Ekologiczne torby bawełniane są produktem tworzonym zarówno z polskiej jak i indyjskiej bawełny wysokiej jakości. Torby wykonane z bawełny to towar bardzo wysokiej jakości, odznaczający się bardzo dużym stopniem wytrzymałości. Jednocześnie też odnosząc się do produktów firmy Allbag, należy wskazać na inne nazwy, jak chociażby eco-bag oraz green bag. Torby bawełniane cieszą się bardzo dużym powodzeniem nie tylko ze względu na ich wytrzymałość oraz zastosowanie rozwiązań ekologicznych. Tutaj należy wskazać na taki element jak możliwość zakupu torby o dowolnych rozmiarach, w dowolnym kolorze jak również w dowolnym motywem lub też napisem. Przede wszystkim należy wskazać na certyfikat OKO-TEX STANDARD. Zasadniczo ów certyfikat jest przyznawany tylko tkaninom, ale w tym miejscu zrobiono pewien wyjątek. Ten certyfikat jest potwierdzeniem bezpieczeństwa stosowania, ponieważ gwarantuje on brak w danym materiale jakichkolwiek środków zwiększających ryzyko wystąpienia nowotworu, jakichkolwiek środków alergicznych czy też metali ciężkich.

Torby reklamowe

Bardzo ważnym aspektem jest także to, że mowa jest o torbach szeroko wykorzystywanych w branży reklamowej. Tym samym są to po prostu powszechnie stosowane torby reklamowe. Umieszczanie w nich jakichś gadżetów firmowych, prezentów dla innych firm, dla partnerów biznesowych to doskonałe rozwiązanie. Torby reklamowe są wykonywane na specjalne zamówienie, ponieważ ich integralnym elementem jest przecież motyw firmowy, nazwa, emblemat kojarzone z danym przedsiębiorstwem. Odnosząc się do wszystkich rodzajów toreb pochodzących właśnie z tego miejsca, należy także wskazać na bardzo korzystne ceny.

Torby plastikowe to nie jest rozwiązanie korzystne. Być może w krótkim okresie, na krótką metę jest to rozwiązanie wygodne, ale tak naprawdę trudno jest tutaj mówić o czymś korzystnym. Mają one bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne, a poza tym również to rozwiązanie tylko z pozoru jest tanie. Tak naprawdę kupowanie torebek plastikowych jest rozwiązaniem generującym pewne koszty. Tymczasem zakup ekologicznej torby papierowej lub bawełnianej raz na zawsze rozwiązuje problem ponoszenia kosztów związanych z zakupem toreb na zakupy. Tym samym słusznie torby plastikowe są wycofywane, a większość osób stawia na rozwiązania powszechnie uznawane za ekologiczne.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki