REKLAMA

 

Barwne szkła kontaktowe są świetnym sposobem na łatwą i szybką zmianę swego wizerunku. Szeroki wybór kolorów, a nawet wzorów soczewek sprawia, że każdy może znaleźć wśród nich wersję odpowiednią dla siebie. Ale czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne dla oczu? Poniższy tekst rozwieje wszelkie wątpliwości.

  1. Brązowe, białe i czarne soczewki zerówki
  2. Niebieskie, zielone i brązowe soczewki dla osób z wadą wzroku
  3. Bezpieczeństwo wzroku

 

 

Brązowe, białe i czarne soczewki zerówki

Na rynku dostępne są różnokolorowe soczewki https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-szareczarne/27 dla osób bez wad wzroku. Tak zwane zerówki, czyli szkła bez żadnej mocy, mogą być z powodzeniem noszone przez osoby o zdrowych oczach. Czarne, czerwone czy białe soczewki zostały w taki sposób skonstruowane, aby w sposób nieinwazyjny i w pełni bezpieczny odmienić barwę oczu danej osoby. Można je nabyć nie tylko w wersjach różnokolorowych, ale nawet w fantazyjnych wzorach, takich jak paski, kratki, koronki czy wzory zwierzęce. To idealny wybór dla osób, które chcą być modne i atrakcyjne.

Niebieskie, zielone i brązowe soczewki dla osób z wadą wzroku

Podstawową funkcją soczewek kolorowych jest redukcja wady wzroku. Dlatego też zielone czy brązowe soczewki https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-brazowe/26 są dostępne z tak zwanymi mocami – plusami i minusami, czyli dla krótkowidzów oraz dalekowidzów. Są one tworzone przez sprawdzonych, renomowanych producentów, dlatego – prawidłowo użytkowane – są w pełni bezpieczne dla noszącego. Zapewniają odpowiednie nawilżenie gałce ocznej, a także właściwą przepuszczalność powietrza. Jeśli chodzi natomiast o właściwości koloryzujące, to pozwalają zazwyczaj na pogłębienie naturalnej barwy tęczówki lub też jej całkowitą zmianą.

Bezpieczeństwo wzroku

Wiele osób rozważających zakup kolorowych czy wzorzystych szkieł kontaktowych https://www.koloroweoko.pl/pl/p/Soczewki-kontaktowe-FANTASY-085-biale-2-szt./115 zastanawia się, czy są one na pewno bezpieczne, czy barwnik nie uszkodzi oka lub też nie spowoduje innych problemów. Należy wiedzieć, że zakup dobrej jakości kolorowych kontaktów od sprawdzonego producenta jest całkowicie bezpieczny. Pigmenty są zamknięte wewnątrz soczewki, nie mają więc możliwości, by w jakikolwiek sposób uszkodzić oko. Co istotne, szkła barwne bardzo dobrze przepuszczają tlen i zapewniają taki sam komfort noszenia, jak soczewki klasyczne. Trzeba jednakże przestrzegać zaleceń producenta co do czasu noszenia, zakładania (zawsze z czystymi rękoma) czy też przechowywania soczewek.

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki