Fantastyka dziecięca – najlepsze książki 2019

REKLAMA

Należy pamiętać, że książka ma nie tylko uczyć, ale i rozwijać wyobraźnię dziecka, bawić, dawać przyjemność. Fantastyka dziecięca to gatunek literacki, który z pewnością zachęci twoje dziecko do sięgania po książkę. To właśnie fantastyka, lepiej niż jakikolwiek inny gatunek, rozwija wyobraźnię i wpływa na kreatywność dziecka. Dodatkowo często występującym elementem w powieściach tego typu jest alegoryczna walka dobra ze złem.

 

Dzięki takim książkom dzieci poznają istotne wartości, dowiadują się, czym jest miłość, przyjaźń. Oprócz tego, powieści fantastyczne, to po prostu ciekawie napisane historie, które przykują uwagę każdego, nawet najbardziej wybrednego czytelnika.

Wybór fantastyki dziecięcej jest przeogromny. Poniżej przedstawiamy propozycję 6 najlepszych książek fantasy z bieżącego roku, dzięki którym zarazisz swoje dziecko miłością do czytania. Wszystkie te książki można znaleźć na stronie litres.pl.

1. My Secret YouTube Life

Charlotte Seager

Internet – temat niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach.

Główna bohaterka powieści, szesnastoletnia Melissa, zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces taki sam, jak jej idolka, popularna youtuberka – LilyLoves. Historia opowiada o tym, jak zgubnym może być życie online.

2. Magiczny Sokół

Peter Gotthardt

Jest to cykl, na który składają się 4 książki: Szalona czarownica, Sokół zaklęty w łańcuchy, Królowa demonów, Córka króla smoków.

Beztroskie lato trójki przyjaciół zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy na ich drodze staje Książę Carvallo. Monika, Sigurd i Sandra trafiają do ogrodu Szalonej Czarownicy, a tam napotykają wiele przeszkód.

3. Niki i Tesla

Steve Hockensmith, „Science Bob” Pflugfelder

Coś dla fanów szalonych eksperymentów, zagadek i ciekawych przygód. Seria książek, na którą składa się aż 6 tomów. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo – Niki i Tesla Holt, które zabiera nas w fantastyczny świat nauki.

4. Miasto snów

Adam Faber

Najnowsza seria w uniwersum „Kronik Jaaru”. Główna bohaterka, March Sky, nie zdaje sobie sprawy z tego, kim tak naprawdę jest. Kiepsko dogaduje się z rówieśnikami, mama skrywa przed nią tajemnice, dodatkowo prześladują ją nocne koszmary. Niespodziewanie owe koszmary stają się rzeczywistością…

5. Córka króla piratów

Tricia Levenseller

Siedemnastoletnia piratka Alosa zostaje wysłana na misję, w celu odnalezienia starej mapy – klucza do legendarnego skarbu. Bohaterka specjalnie pozwala się uprowadzić, żeby przeszukać statek rywala. Tytułowa córka Króla Piratów, Alosa, okazuje się być zwinniejsza, niż nie jeden doświadczony rozbójnik morski.

6. Zjawa

Ulla Rasmussen

Mikkel i Henrik postanawiają przekonać się, czy w starej fabryce straszy. Mimo pewnych wątpliwości jednego z chłopców postanawiają odwiedzić opuszczony budynek. Tam zauważają, że spod klapy w podłodze, wydobywa się potwornie nieprzyjemny zapach.. i przygoda zaczyna się.

Powyższe kilka najświeższych propozycji to szeroki wachlarz tematyczny, z którego każdy młody czytelnik znajdzie coś dla siebie.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki