Nawet 8 lat wiezienia grozi mężczyźnie, u którego w mieszkaniu jaworzniccy policjanci znaleźli krzaki marihuany.

REKLAMA

Kryminalni z jaworznickiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 40-letniego mężczyznę. W mieszkaniu znajdowało się kilkanaście krzaków nielegalnej rośliny. 

Policjanci ustalili, że w jednym z bloków na terenie Jaworzna działa nielegalna uprawa konopi indyjskich. Funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym zastali 40-letniego mężczyznę.

Jak się okazało – mężczyzna zajmował się uprawą zakazanych roślin. Śledczy zabezpieczyli kilkanaście krzaków konopi, z których można było przygotować ok. 300 porcji dilerskich narkotyku. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, mężczyźnie postawiono zarzut uprawy konopi, za co grozi kara do 8 lat więzienia.

info/foto: KMP Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli na zdjęciu jest dokładnie to co znaleziono w mieszkaniu to facet jest niewinny lub też padł ofiarą przestępstwa. Jak widzę to liście tych roślin mają do siedmiu listków.
    Konopie indyjskie – Od podgatunku nominalnego różni się m.in. wysokością do 350 cm, liśćmi złożonymi z 9-11 odcinków, o listkach szerokich do 2 cm,
    Konopie siewne – Liście naprzeciwległe, krótkoogonkowe, dłoniasto-sieczne o trzech do dziewięciu lancetowatych odcinkach. Poszczególne listki do 10 cm długie i 2 cm szerokie, o piłkowanym brzegu i zaostrzonym wierzchołku.
    Tako rzecze Wikipedia. Zatem niech to ktoś dokładnie sprawdzi zanim machina prawnicza się rozpędzi. Był już podobny przypadek w Mysłowicach.