Dlaczego warto skorzystać z leasingu dla firm?

car model,calculator and coins on white table
REKLAMA

Leasing to jedna z form finansowania dostępna na naszym rynku. Przy tym uważana jest za bezpieczny, oparty na przejrzystych zasadach oraz korzystny sposób nabycia dóbr inwestycyjnych, potrzebnych do prowadzenia działalności dla przedsiębiorców.

Dlatego ta forma finansowania inwestycyjnego jest bardzo popularną metodą pozyskiwania środków trwałych na prowadzenie działalności, na tyle, że przedsiębiorcy decydują się na leasing, pomimo posiadania własnych środków finansowych na planowane inwestycje lub zdolność kredytową pozwalającą na ich zakup.

Młodym firmom zaś daje szanse na zaistnienie na rynku i rozwinięcie skrzydeł w stosunkowo krótkim czasie. Co w innym przypadku byłoby zupełnie niemożliwe.

Leasing dla a spełnienie marzeń o własnym biznesie

Masz pomysł na dobry biznes, widzisz już zyski, które do ciebie pędzą lub wiesz jak rozwinąć swoją działalność, aby nabrała większego tempa. Teraz musisz zacząć działać. W tym właśnie punkcie rzeczywistość zderza się z Twoimi już skrojonymi na miarę planami i marzeniami, ponieważ brakuje ci środków finansowych i odpowiednich narzędzi biznesowych.

Jak to mówią, najpierw trzeba włożyć, aby potem wyjąć. Aby zacząć biznes trzeba najpierw zainwestować.

Leasing dla nowych firm pojawił początku lat 90-tych, kiedy to wiele nowo powstających przedsiębiorstw potrzebowała finansowania na rozkręcenie działalności. Początkowo nie budził zbyt wielkiego zaufania, ale stopniowo przebijał się na rynku i zdobył przychylność przedsiębiorców. Teraz większość firm korzysta z leasingu, gdyż jest to jedna z najbardziej korzystnych form finansowania.

Kredyt bankowy a leasing

Kredyt bankowy znacząco różni się od leasingu dla firm, gdyż jest on przeznaczony dla firm, które funkcjonują od dłuższego czasu na rynku i zdobyły zaufanie banków. Początkujące firmy muszą szukać pomocy w firmach leasingowych, gdyż banki są bezlitosne i nie ułatwią nowym przedsiębiorcom mocnego startu. Leasing to dobry sposób na sfinansowanie środków potrzebnych do rozkręcenia działalności.

Błyskawiczny rozwój technologii wymaga od przedsiębiorców stałego rozwoju i inwestowania w nowe rozwiązania dla danego biznesu. To zdecydowanie wysokie koszty i zakup mocno obciąża budżet firmy. Idealnym wyjściem jest leasing dla firm, który pozwoli zachować płynność finansową.

Koszty leasingu i obciążenia finansowe przedsiębiorcy

Tutaj przechodzimy do punktu kluczowego tej formy finansowania. To, co martwi wielu i tworzy niewyobrażalne scenariusze w naszych głowach, to fakt ile nas to będzie kosztowało. Bo jeżeli jest tak pięknie, to gdzieś tutaj musi być haczyk, a zazwyczaj dotyczy on bezpośrednio finansów.

Leasing nie należy do najtańszych form finansowania, jednak wszystkie koszty związane z leasingiem możemy wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Przy sprawnie funkcjonującej działalności będzie to praktycznie niezauważalnym wydatek, a wyleasingowany sprzęt szybko zostanie spłacony i wykupiony przez właściciela firmy.

Leasing dla firm to doskonała forma finansowania dla przedsiębiorców, którzy swobodnie mogą rozwijać swój biznes i stale powiększać dochody. To sprzyja również rozwojowi firm leasingowych, gdyż takie firmy chętnie wracają do ponownej współpracy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki