Dlaczego warto kupić pokrowce samochodowe na siedzenia?

REKLAMA

Zabrudzona tapicerka? A może drobne przetarcia? W powyższych przypadkach idealnie sprawdzą się pokrowce samochodowe. Od kilku lat coraz większa liczba kierowców decyduje się na właśnie taki rodzaj dodatkowego wyposażenia auta. Ich podstawową zaletą jest ochrona siedzeń oraz przedłużenie żywotności, dodatkowo poprawiają estetykę wnętrza pojazdu. Jednak użyteczność pokrowców jest większa, dlatego warto poznać resztę zalet, które pomogą w podjęciu decyzji o ich zakupie.

Zmień wygląd swojego samochodu

Drobne wytarcia oraz plamy na siedzeniach psują efekt wizualny naszej tapicerki. Dzięki ogromnej gamie kolorystycznej dostępnych w AutoMotoHit modeli każdy kierowca może ożywić kabinę swojego auta, nawiązując kolorem pokrowca do barwy lakieru. Nowy materiał sprawi, że samochód zostanie odświeżony, co z pewnością pozytywnie wpłynie na uatrakcyjnienie wnętrza.

Ochrona przed zabrudzeniami

Usunięcie plam bywa trudne, szczególnie w przypadku tapicerek welurowych i tekstylnych. Zabezpieczenie foteli pokrowcami samochodowymi jest wskazane przede wszystkim wtedy, gdy autem podróżują małe dzieci. W tym przypadku nie trudno o rozlanie soku czy rozsypania słodyczy. Z podobnymi problemami borykają się także właściciele psów, sierść po zwierzętach jest praktycznie wszędzie. Do czyszczenia powyższych zabrudzeń często potrzebne są specjalne preparaty, pokrowce można po prostu zdjąć i wrzucić do pralki.

Pokrowce samochodowe to komfort podróżowania

Większość dostępnych na rynku modeli jest wykończona pianką poliuretanową, co sprawia, że oparcia są bardziej miękkie niż dotychczas. Im grubszy materiał, tym większy komfort podróżowania. Jednym z podstawowych zadań pianki jest także zapobieganie przesuwaniu się pokrowca. Na szczególną uwagę zasługują produkty z ekoskóry, które są wyposażone dodatkowo w wykończenia w postaci podpórek siedziska i oparcia, co pozytywnie wpływa na wygodę podczas jazdy. Wysokiej klasy pokrowce samochodowe posiadają anatomiczne podparcia w okolicach lędźwi. Tego rodzaju udogodnienia docenią przede wszystkim kierowcy pokonujący długie trasy.

Dbaj o wartość czterech kółek

Większość kierowców z pewnością w przyszłości planuje sprzedaż auta. Niestety zaniedbana i zniszczona tapicerka z pewnością obniży jego wartość. Dlatego o idealny stan siedzeń warto zadbać już w chwili zakupu samochodu. Zakup pokrowców samochodowych to jeden ze sposobów, dzięki którym podniesiemy atrakcyjność auta, jeżeli wnętrze wygląda nieestetycznie.

Dodatkowe funkcje pokrowców samochodowych

Zdecydowana większość samochodów posiada funkcjonalne fotele, które zawierają m.in. kieszonki lub wieszaki, a czasami nawet stoliki dla pasażerów. W oparciu i siedzeniach znajdują się także poduszki powietrzne. Aby wszystkie wyżej wymienione funkcje były dostępne dla podróżujących, warto zdecydować się na zakup pokrowców samochodowych szytych na miarę. Intuicyjnie wszyte zamki umożliwią korzystanie z kieszonek. Szwy umieszczone w konkretnych miejscach z łatwością rozejdą się pod naporem poduszki powietrznej.

Jak widać na powyższych przykładach, wyposażenie auta w pokrowce samochodowe niesie za sobą wiele korzyści. Dostępne na rynku modele są sprzedawane w całości (komplet) lub jako kilka pojedynczych elementów. Podczas zakupu warto kierować się modelem samochodu i szukać pokrowców przeznaczonych do konkretnych foteli. Ich posiadanie ułatwia utrzymywanie czystości, ponadto w każdej chwili możemy je zdjąć i uprać, co jest o wiele mniej kosztownym rozwiązaniem niż pranie tapicerki. Zalety inwestycji w pokrowce samochodowe każdy kierowca doceni bardzo szybko.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki