Czy Jaworzno czeka „drogowy armageddon”? Wiele wskazuje, że tak. I to już niebawem!

REKLAMA

Według informacji zamieszczonej na facebookowym profilu Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, jeszcze w sierpniu zamknięta może zostać ulica Martyniaków.

W komunikacie czytamy (pisownia oryginalna)

“Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie Informujemy, że być może jeszcze w sierpniu br. w związku z przebudową linii kolejowej oraz likwidacją przejazdu kolejowego w ul. Martyniaków, a także przebudową samego połączenia ul. Martyniaków z ul. Promienną nastąpi zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Martyniaków (w rejonie przejazdu kolejowego). Na ul. Promiennej jak i na ul. Martyniaków (zwłaszcza odcinek od ul. Moniuszki do ul. Promiennej) należy spodziewać się znacznych utrudnień. Prace potrwają 2-3 miesiące. Inwestorem zadania jest TAURON Wytwarzanie, a Wykonawcą EUROVIA Polska S.A.”

Ulica Martyniaków to najszybsza i najwygodniejsza trasa dla poruszających się z centrum Jaworzna w kierunku Sosnowca i Katowic i odwrotnie. Spodziewać można się zatem ogromnych utrudnień w ruchu.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Prawdą jest, że odcinek Moniuszki – Promienna wymaga przebudowy, tzn dodania drugiego pasa do skrętu w Promienną.
    Jednak martwi mnie, że przy tak ogromnej inwestycji 910 nie przewidziano budowy wiaduktu kolejowego nad Promienną. Teraz codzienny dojazd do pracy z Ciężkowic za Wysoki Brzeg to 4 przejazdy kolejowe. Brawo.

    • Prawda jest również , że odcinek Grunwaldzkiej ca. obok dawnej stacji paliw Statoil, okolice byłego dworca w Szczakowej, okolice stadionu miejskiego Victoria i wiele innych tematów wymagają zastanowienia. ale….
      Również drzewa np. na obwodnicy północnej.