4. etap Tour de Pologne 2019 – zneutralizowany wyścig z Jaworzna

Kolejny raz do Jaworzna zawitał wyścig Tour de Pologne. 4. etap z Jaworzna do Kocierza pierwotnie miał być najdłuższym etapem w tym roku. Tego roku inaczej niż zwykle, w ciszy kolarze wystartowali w skróconą trasę.

REKLAMA

Poprzedni trzeci etap z Chorzowa do Zabrza nie był szczęśliwy dla zawodników. Uciekająca trójka kolarzy z Adrianem Kurkiem nie zdołała dojechać samotnie do mety. Dwóch z nich wypadło z trasy na ostatnich kilometrach, a trzeciego wchłonął peleton.

Niestety każdy profesjonalny sport niesie z sobą pewne ryzyko. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w okolicach Żor. Bjorg Lambrecht z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad rowerem i uderzył w betonowy przepust. Zawodnikowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy, następnie przewieziono Go do szpitala w Rybniku. Niestety młody Belg zmarł na stole operacyjnym. Jaworznianie i zawodnicy w milczeniu uczcili Jego pamięć.

Kolarze wystartowali do Kocierza. Trasę skrócono z 173 km do 133,7 km. Zawodnicy wjadą już w górzyste tereny, co miało dać potencjalną szansę na zwycięstwo dla „górali”. Tym razem jednak nikt nie będzie się ścigał, a zawodnicy wspólnie mają dotrzeć do mety.

Tour de Pologne – jedna z największych imprez sportowych w Polsce to doskonała okazja, by zaprezentować miasto Jaworzno całemu krajowi, a również Europie. Nie pierwszy raz kolarze światowej klasy zawitali do miasta, a Jaworznianie zawsze chętnie dopingują startujących w wyścigu. Szczęśliwcy zawsze mogli zdobyć autografy choćby od samego Czesława Langa – dyrektora TdP, czy też liderów wyścigu – w tym roku Ackermann Pascal. Imprezie zawsze towarzyszyła atrakcyjna oprawa, nie brakowało również pięknych pań w roli hostess. Luiza Kowal w tym roku może reprezentować Jaworzno. Impreza z pompą. Tym razem było inaczej, skromniej niż zwykle. Bez tej kolorowej oprawy, banerów trąbek i gwizdków. Nie odbył się również planowany Kinder+sport Mini Tour de Pologne. Z przyczyn oczywistych nie mogła odbyć się parada młodych kolarzy.  O 12:10 zawodnicy rozpoczęli rundę honorową, rundę o długości 133,7 km, bez startu ostrego.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki