19 wyremontowanych szkół i przedszkoli

Około 6.5 mln złotych kosztowały wakacyjne remonty szkół i przedszkoli W sumie zmodernizowanych zostało 19 jaworznickich placówek oświatowych.

REKLAMA

Wszelkie prace remontowe udało się przeprowadzić w czasie wakacyjnej przerwy bez opóźnień. Obecnie przeprowadzane są wszelkie wymagane odbiory techniczne. Prace wciąż trwają jedynie w budynku Szkoły Podstawowej nr 8, gdzie remontowana jest kuchnia wraz z przyległym do niej zapleczem (łączna kwota remontu to ponad 748 tys. zł).

 

– Zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane na okres wakacyjny inwestycje w szkołach i przedszkolach. To powód do radości, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę obecną, trudną sytuację na rynku usług budowlanych. Firmy, które wykonywały poszczególne inwestycje wykazały się dużym zaangażowaniem i chęcią współpracy, co nie jest bez znaczenia dla ostatecznego efektu, z którego możemy być zadowoleni. Pokaźna kwota, która została przeznaczona na tegoroczne remonty daje obraz tego, jak ważnym i kosztownym zadaniem gminy jest utrzymanie budynków placówek oświatowych w dobrym stanie technicznym – mówi Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami.

 • Największą zmianą mogą cieszyć się uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5. Tam przeprowadzono ocieplenie budynku  oraz wymieniono instalację centralnego ogrzewania. To duża inwestycja, która kosztowała ponad 1 mln. 828 tys. zł.
 • Termomodernizację przeszedł też budynek Szkoły Podstawowej nr 11. To drugi etap inwestycji, który kosztował niemal 950 tys. zł. W Przedszkolu Miejskim nr 12 zaadaptowano część mieszkalną oraz dostosowano budynek do wymogów przeciwpożarowych. Ta inwestycja kosztowała ponad 639 tys. zł.
 • W zespole Szkół nr 3 przebudowano kotłownię gazową i instalację centralnego ogrzewania, co kosztowało ponad 518 tys. zł.
 • Przedszkole Miejskie nr 14 przeszło przebudowę pomieszczeń kuchni i zaplecza za kwotę ponad 541 tys. zł.
 • Ponad 308 tys. zł. Kosztowała natomiast przebudowa kuchni i zaplecza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.
 • W szkole Podstawowej nr 19 została przebudowana kuchnia węglowa oraz wyremontowano plac apelowy. Za obie inwestycje zapłacono ponad 217,5 tys. zł.
 • W I liceum ogólnokształcącym wymieniono natomiast parkiet w sali gimnastycznej za ponad 127 tys. zł.
 • Wybudowano też piękny, funkcjonalny plac zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 9, co kosztowało niemal 122 tys. zł.
 • W Szkole Podstawowej nr 18 pomalowano ściany i sufity oraz wyremontowano posadzkę w korytarzu na parterze budynku. Koszt tej inwestycji wyniósł 105 tys. zł.
 • Wymiana stolarki okiennej w Przedszkolu Miejskim nr 25 kosztowała blisko 93 tys. zł. Malowanie ścian i sufitów sali gimnastycznej oraz wymiana opraw świetlnych w Szkole Podstawowej nr 9 to koszt niespełna 79 tys. zł.
 • W Szkole Podstawowej nr 7 przeprowadzono natomiast dwa zadania: wymianę stolarki okiennej na parterze budynku oraz wymianę opraw oświetleniowych w klasach. Te inwestycje kosztowały ponad 74 tys. zł.
 • Również w części budynku (w szatniach, sanitariatach i w holu przy sali gimnastycznej) Szkoły Podstawowej nr 6 wymieniono okna. Wyremontowano tam też część posadzek. Kosztowało to ponad 56 tys. zł.
 • Posadzki wymieniano również w dwóch pomieszczeniach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, a koszt napraw wyniósł niespełna 26 tys. zł.
 • W Przedszkolu Miejskim nr 27 za ponad 17 tys. zł. wymieniono oprawy oświetlenia w salach zajęć.
 • W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 trzeba było wymienić świetlik dachowy, co łącznie z naprawą pokrycia dachu w tym miejscu kosztowało niespełna 12 tys. zł.
 • Za malowanie klatki schodowej w Przedszkolu Miejskim nr 7 trzeba było natomiast zapłacić niecałe 4 tys. zł.
 • Kolejny, duży remont czeka jeszcze Zespół Szkół nr 3 w Szczakowej. Tam zapowiadana adaptacja pomieszczeń mieszkalnych na cele edukacyjne dojdzie wkrótce do skutku. Podpisano już umowę z wykonawcą, który przeprowadzi wymagany remont, warty ok. 800 tys. zł. Rozpocznie się on w najbliższym czasie.

 Firma, która podejmie się zadania to sprawdzony już przez gminę partner. To ważna wiadomość, bo remont będzie musiał być przeprowadzony w taki sposób, żeby uczniowie i nauczyciele placówki jak najmniej odczuli uciążliwości związane z inwestycją – zaznacza Tomasz Jewuła.

źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki