Wolne miejsca w szkołach i tłok u lekarza: w Jaworznie trwa rekrutacja do szkół średnich

Rekrutacja absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do szkół średnich spędza sen z powiek nie tylko samych zainteresowanych, ale również rodziców.

REKLAMA

Wciąż docierają do nas informacje o problemach, z którymi mierzyć muszą się kolejne miasta – najczęściej to zbyt duża ilość absolwentów na zbyt małą ilość miejsc w szkołach średnich.

Jak sytuacja wygląda w Jaworznie? Dobrze, a nawet bardzo dobrze! Jak informuje Dawid Litka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego: – Jaworzno było odpowiednio przygotowane do tegorocznej rekrutacji. Dla wszystkich 761 absolwentów szkół podstawowych i 660 absolwentów gimnazjów zostały zabezpieczone miejsca w jaworznickich liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia. Do 24 lipca uczniowie powinni złożyć oryginały świadectw ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum w placówce, do której zostali zakwalifikowani, co będzie oznaczało potwierdzenie woli uczęszczania do tej szkoły.

Sprawdziliśmy, jak przebiega rekrutacja w II Liceum Ogólnokształcącym i faktycznie, jakichkolwiek utrudnień nie ma, a co więcej – wciąż są wolne miejsca dla uczniów, nie tylko z Jaworzna. Jak dodaje Litka – Placówki nadal dysponują 75 wolnymi miejscami dla absolwentów szkół podstawowych oraz 64 miejscami dla absolwentów gimnazjów. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół.

Łyżką dziegciu w tej beczce rekrutacyjnego miodu są obowiązkowe badania lekarskie, które każdy kandydat do nowej szkoły musi przejść. Wyznaczona do tego placówka pęka w szwach a 60. czy 80. numerek w kolejce pobrany już o 8 rano nikogo w sumie już nie dziwi.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki