Wnętrza nowoczesne – jak zaaranżować wnętrze XXI wieku?

Orange blanket on grey sofa in modern apartment interior with poster and wooden table. Real photo
REKLAMA

Jak urządzić mieszkanie, by było funkcjonalne i nowoczesne? Jeśli marzy Ci się minimalistyczne, wygodne mieszkanie na miarę XXI wieku, to zobacz jak je zaaranżować!

 

Dom jest naszą przestrzenią relaksu, jak i wyciszenia się po pracy. Chcemy, by była to przestrzeń, która nas nie przytłacza i sprawia, że z przyjemnością spędzamy w niej wolny czas. Urządzenie mieszkania w takim stylu nowoczesnym sprawia, że wydaje się ono bardziej przestronne, minimalistyczne, a przy okazji o wiele łatwiej utrzymać je w porządku. 

O czym pamiętać urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Z racji tego, że w nowoczesnym mieszkaniu stawia się na prostotę formy i minimalizm, to warto zadbać o to, by wszystkie wybierane meble były naprawdę dobrej jakości. Ważna jest tutaj precyzja doboru mebli, kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Wszystko powinno ze sobą idealnie współgrać i tworzyć spójną całość. Nie bez powodu z tym stylu decyduje się na bazowe kolory, czy ograniczoną ilość wzorów. Wtedy o wiele łatwiej uzyskać spójny efekt. 

W nowoczesnym stylu ważna jest przestrzeń, światło i funkcjonalność. Dlatego wybiera się przedmioty, które są absolutnie konieczne w danym pomieszczeniu. Kolory dominujące we współczesnych wnętrzach to biel, szarość i beż. Są one doskonałym tłem, ładnie odbijają światło, a do tego sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. W roli elementu dekoracyjnego sprawdzają się rośliny, które są naturalną ozdobą wnętrza i nieco przełamują dominujące kolory bazowe. 

W stylu nowoczesnym mile widziane są meble, które łączą kilka funkcji. Wiele przedmiotów przechowuje się w pudełkach i odpowiednio organizuje, a tylko te wyjątkowe i naprawdę niezbędne zostawia się na wierzchu. Tym samym minimalistyczne i nowoczesne wnętrza nigdy nie są chaotyczne. Każdy przedmiot jest po coś i ma swoją określoną funkcję. 

Otwarte pomieszczenia 

To kolejne z rozwiązań, które jest coraz popularniejsze. Łączenie poszczególnych pomieszczeń ze sobą, sprawia, że mieszkanie jest jeszcze bardziej przestronne i spójne. Częstym aranżuje się mieszkania, w których kuchnia jest połączona z salonem, a nawet sypialnią. To nie tylko otwiera przestrzeń, ale także sprawia, że w mieszkaniu jest więcej światła i wydaje się ono większe. 

Marzy Ci się mieszkanie w stylu nowoczesnym, jednak nie wiesz, jak samodzielnie je zaaranżować, by było piękne i funkcjonalne? Warto zdecydować się na pomoc specjalistów takich jak: ArtCore Design, którzy od A do Z zajmą się zaprojektowaniem Twojego wnętrza. Też możesz mieć funkcjonalne i nowoczesne mieszkanie na miarę swoich potrzeb. 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Moja narzeczona ciągle marudziła że chcę nową kanapę do salonu bo stara jest brzydka i odrapana. Już nie dało się jej słuchać. Na stronie gala collezione znalazła sofę voss tak się jej spodobała że musieliśmy ją kupić. Zamawialiśmy w sklepie stacjonarnym w Warszawie. Użytkujemy ją od miesiąca, jest wygodna i dobrze wygląda w salonie. Narzeczona zadowolona, ja zresztą też, bo mam idealne miejsce do oglądania meczy.