W Jaworznie buduje się „Na Wzgórzu”

Pod względem wielkości powierzchni Jaworzno zajmuje 4. miejsce w województwie śląskim wśród miast na prawach powiatu. Jest zamieszkałe przez ponad 91,5 tys. osób. Nic więc dziwnego, że dużo się tutaj buduje. Jedną z większych aktualnych inwestycji w mieście jest osiedle „Na Wzgórzu”.

REKLAMA

W naszym mieście powstają nowe domy i osiedla, sprzedają się tereny inwestycyjne, modernizowane są obiekty miejskie. Urzędnicy wydają coraz więcej pozwoleń na budowę.

– W Jaworznie nie brakuje chętnych do budowy domów – twierdzi kierownik ds. sprzedaży hurtowni budowlanej LUBAR S.A. – Dariusz Trawnik. Obsługujemy tu zarówno klientów indywidualnych, którzy decydują się na budowę metodą gospodarczą, jak i deweloperów. Mimo że Oddział LUBAR Jaworzno funkcjonuje od 2,5 roku, to nasze doświadczenie w branży budowlanej jest dużo większe. Pomagamy budować już od 30 lat – podkreśla Trawnik. – Na osiedle „Na Wzgórzu” dostarczaliśmy m.in. pustaki ceramiczne marki Leier. Można więc powiedzieć, że ściany tego osiedla pochodzą z naszej hurtowni.

Osiedle „Na Wzgórzu” jest jedną z większych tego typu inwestycji w naszym mieście. Za jego budowę odpowiada lokalna firma – Twój Developer S.C. Inwestycja ta realizowana jest etapami.

– Dwa lata temu oddaliśmy do użytku 4, a w zeszłym roku 9 budynków. Obecnie budujemy 9 domów. W przyszłym roku mamy w planach postawić kolejnych 15. Wszystkie budynki znajdują się na jednym terenie, który przez mieszkańców nazywany jest „górką” – stąd też wzięła się nazwa „Na Wzgórzu”– tłumaczy Grzegorz Mika, współwłaściciel firmy Twój Developer S.C. Grzegorz Mika Sławomir Sobolewski.

Przyszli mieszkańcy osiedla mają do wyboru domy z płaskim dachem o nowoczesnej architekturze oraz domy o bardziej tradycyjnym wyglądzie z dachem dwuspadzistym. Są to gotowe projekty oferowane przez firmę Twój Developer S.C. Powierzchnia użytkowa każdego z domów to ok. 160 m2 z garażem. Wszystkie budowane są z nowoczesnych materiałów.

Na wzgórzu Jaworzno

– W tej chwili jesteśmy na etapie wznoszenia ścian. Obserwując tendencję wśród klientów, postawiliśmy tutaj na tradycyjny system z naturalnego surowca. Zapewni to przyszłym mieszkańcom zdrowy mikroklimat wnętrz – mówi Grzegorz Mika.

Pustaki Leier Thermopor 25 P+W, bo to o nich mowa, służą do wznoszenia: ścian zewnętrznych z dociepleniem (dwu- i trójwarstwowym) i wewnętrznych, ścian nośnych, samonośnych i wypełniających. Nadają się nie tylko do budownictwa mieszkaniowego, ale również przemysłowego i użyteczności publicznej.

– Mają korzystne właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne oraz zdolność do odprowadzania pary wodnej. A co najważniejsze są produkowane z naturalnego surowca tzn. z gliny – podkreśla Dariusz Swatek, regionalny przedstawiciel Leier Polska S.A. – Poza tym domy z pustaków ceramicznych Leier Thermopor są wytrzymałe i stabilne, dzięki czemu przyszli mieszkańcy osiedla „Na Wzgórzu” będą mogli zamieszkać tu na lata – dodaje Swatek.

Tekst sponsorowany

Nowe domy w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu “Na wzgórzu” w Jaworznie

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki