Tym razem Stowarzyszenie Twórców Kultury Jaworzno gościło na plenerze w Bańskiej Niżnej.Plener relacjonuje Anna Kłosowicz z jaworznickiego STK.

REKLAMA

Nareszcie plener! Coroczna celebracja naszych spotkań w różnych miejscach Polski. W piątkowy słoneczny poranek 31 maja wyruszyliśmy w wyśmienitych nastrojach zapakowanym po brzegi busem. Pierwszy zaplanowany przystanek to Wadowicki Rynek, gdzie niemal każdy z nas kosztował słynnych papieskich kremówek.

Gościliśmy również w Szczawnicy w galerii sztuki ludowej i rękodzieła „Krzywa Jabłonka”. Było co oglądać! Sobotni dzień wypełniła praca twórcza. Rano grupa chętnych uczestniczyła w warsztatach w gościnnej pracowni „Nad rzeką” mieszczącą się w Białym Dunajcu. Malowaliśmy na szkle i tworzyliśmy ze szkła mozaikowe cudeńka.

Po powrocie taras naszego gościnnego pensjonatu zamienił się w pracownię artystyczną. Pędzle i nitki śmigały ochoczo. Wysłuchaliśmy również krótkiej prelekcji naszej koleżanki poetki Alicji Dudek o historii i ciekawostkach Szaflar i Bańskiej.

Spragnieni relaksu korzystali z kąpieliska „Szaflary” nieomal po sąsiedzku pensjonatu. A po kolacji niespodzianka…! Z okazji Dnia Dziecka koleżanka Marta przygotowała zabawne konkursy intelektualne z nagrodami.

Ostatni dzień pleneru to również praca twórcza. Malarka Sabina zmierzyła się z haftem, hafciarka Marta zasiadła przy sztalugach.

Na koniec pamiątkowa fotka i przepyszny obiadek. Żegnani przez przemiłą gospodynię, panią Anię wyruszyliśmy w drogę powrotną z głowami pełnymi planów na kolejne spotkanie plenerowe.

Anna Kłosowicz, STK Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki