Ścianka za parą młodą – jaką przygotować? Poradnik

REKLAMA

Jak wesele to oczywiście ścianka za parą młodą! Pomysłów na stworzenie wyjątkowej i naprawdę pięknej ścianki za nowożeńcami jest wiele. Na portalu zaplanuj-slub.pl ukazał się poradnik na temat pomysłów na kreatywną ściankę weselną. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na ten temat, a wszystkich przyszłych nowożeńców zachęcamy do lektury poradnika.

Wyjątkowa ścianka weselna

Ścianka weselna może być elegancka i skromna bądź bardzo fantazyjna. Młodzi do wyboru mają ścianki wykonane z rożnego typu materiałów i w szerokiej gamie kolorystycznej. Jakie ścinki cieszą się największą popularnością?

  • Diody LED

Ścianki podświetlane doskonale się prezentują, w szczególności, gdy za oknem zrobi się szaro. Młodzi do wyboru mają światełka i diody LED w dowolnym kolorze. Światełka można rozwiesić na tiulu lub pod nim.

  • Kwiaty Chanel

Papierowe kwiaty Chanel to kolejna z propozycji. Ścianka może być wykonana z kwiatów o różnej wielkości i w niemal każdym kolorze.

  • Żywe kwiaty

Ścianka z żywych kwiatów nie tylko doskonale się prezentuje, ale też pięknie pachnie. Takie ścianki mają jedną wadę – są dość drogie. Zamiennikiem dla ścianki z żywych kwiatów są ścianki z kwiatów sztucznych.

  • Tkaniny

Białe, beżowe, a także błękitne tiule i inne tkaniny to kolejny pomysł na ściankę.

  • Ozdoby papierowe

Ścianka z ozdób papierowych to kolejna możliwość. Papierowe, kolorowe kule, serca, proporczyki, rozety umożliwiają stworzenie oryginalnej kompozycji.

  • Wiszące szklane kule

Szklane kule – mogą być z kwiatami, umieszczone za parą młodą wprowadzają bardzo romantyczny nastrój.

  • Napisy i inicjały

Na ściance za parą młodą mogą znajdować się inicjały nowożeńców, a także napisy takie, jak Love, Miłość. Napisy mogą być wykonane z drewna, jak również z tworzywa sztucznego.

  • Mech i trawa

Motyw zaczarowanego lasu cieszy się na weselach coraz większym powodzeniem. Ścianka za nowożeńcami może być wykonana z materiału, który imituje trawę. Piękne, zielone ścianki doskonale prezentują się na zdjęciach.

  • Neony

Nowożeńcy, którzy lubią nowoczesny styl, mogą pokusić się o ścianki, na których będą umieszczone różnego typu neony.

  • Makrama

Makrama, czyli plecione sznurki to kolejna z propozycji na ściankę dla nowożeńców.

Jak samemu zrobić ściankę weselną?

Wbrew pozorom to nic trudnego, wystarczy tylko fajny pomysł i materiały, na przykład światełka bądź diody LED, tkaniny czy kolorowy papier. Stelaż do ścianki można wykonać samodzielnie lub zlecić stolarzowi. Tworzenie unikalnej ścianki na własny ślub z pewnością da Wam wiele radości i pozwoli trochę zaoszczędzić.

W poradniku Ścianka na wesele – 10 kreatywnych pomysłów znajdziecie jeszcze wiele innych wskazówek i inspiracji. Zachęcamy do lektury!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki