Reprezentanci Salosu Jaworzno w sobotę 29 czerwca pod dowództwem Marcina Szremskiego wygrali turniej Manhattan Cup Trzebinia, a pieniężną nagrodę 700zł  zdecydowali się przekazać na rzecz chorego chłopca.
Z kolei Oldboje Salosu brali udział w Mistrzostwach Polski Oldbojów w Sosnowcu i choć odpadli w 1/4 finału to i tak mogą być z siebie dumni.
Warto dodać, że 22 czerwca reprezentacja Salosu Jaworzno pojechała także, do Złotego Potoku, gdzie w mocno obsadzonym turnieju z  22 zespołami z okolic Zawiercia i Częstochowy dotarła do 1/4 finału.
Zawodnicy Salosu po raz czwarty gościli w Trzebini i odnieśli drugie zwycięstwo w tym turnieju (pierwsze w 2016 roku). Turniej rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z drużyną z Jaworznickiej Ligi Szóstek SALOS: JagoPRO, następnie pewnie wygrali z Piekarnią ATU. Kolejne dwa spotkania nie przyniosły rozstrzygnięcia i o tym kto awansuje do półfinałów decydowała mała tabela złożona z trzech drużyn, najlepszy bilans bramek miała drużyna z Jaworzna i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału w którym pewnie pokonała drużynę La Familia złożoną jak nazwa wskazuje z piłkarzy połączonych ze sobą więzami rodzinnymi. Wielki finał przyniósł sporo emocji, zespół Elektrowni Łagisza wyszedł na prowadzenie i dzielnie się bronił, jednak gol w końcówce spotkania Artura Molendy (króla strzelców turnieju) doprowadził do serii rzutów karnych, gdzie trzema świetnymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Sergiusz Palion i dzięki temu kapitan Salosu mógł wznieść okazały puchar! Podczas ceremonii zawodnicy otrzymali również medale, pamiątki, nagrody rzeczowe oraz nagrodę pieniężną w wysokości 700zł za zwycięstwo w turnieju. Długo się nie zastanawiając przekazali ją na rzecz chorego chłopca Marcelka, dla którego podczas turnieju organizatorzy urządzili loterię charytatywną w której uzbierali 1030zł. Na loterię kilka przedmiotów przekazał również nasz Honorowy Prezes Wenancjusz Ples.
REKLAMA

Skład drużyny:
K.Bartyzel, M.Sobczak, S.Palion, S.Siewniak, M.Stokłosa, A.Molenda, B.Bomba, M.Biskup, M.Radosz, oraz M.Szremski, W.Ples, K.Kuska.

WYNIKI TURNIEJU:

SALOS – JAGO PRO 7:0

ATU – SALOS 1 – 3

HUSARIA LIBIĄŻ – SALOS 1 – 1

SOLIDEX CHEŁMEK – SALOS 1 – 1

PÓŁFINAŁY:

SALOS – LA FAMILIA 4 – 1

ŁAGISZA – SOLIDEX 5 – 1

FINAŁ

SALOS – ŁAGISZA 1 – 1 KARNE 3 – 2

NAGRODY:

FAIR PLAY – HUSARIA LIBIĄŻ

NAJSTARSZY ZAWODNIK – MAREK NIETRZEBKA (MANHATTAN)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – MICHAŁ ŻMUDA ( LA FAMILIA )

KRÓL STRZELCÓW – ARTUR MOLENDA (SALOS 8 BRAMEK)

MVP – JAKUB GÓRNIAK ( ŁAGISZA )

W weekend 29-30 czerwca Oldboje Salosu uczestniczyli w Sosnowcu w VII Mistrzostwach Polski Oldbojów drużyn sześcioosobowych. W sobotę rozegrane zostały mecze grupowe, w których odnieśli dwa zwycięstwa z Kaszowianką Kaszów 10:1! i zespołem z Olkusza 5:1. W ostatnim meczu grupowym zagrali z GKS Jastrzębie i zremisowali,ale to wystarczyło, aby zająć pierwsze miejsce w grupie. W niedzielnych finałach zagrali z czwartym zespołem z grupy A czyli Kuźnia Jawor. Zespół z okolic Legnicy po słabym sobotnim występie nie dotarł na niedzielny mecz 1/8 finału,dlatego bez gry Oldboje Salosu przeszli do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z dobrze im znanym Zagłębiem Dąbrowskim, z którym rok wcześniej wygrali mecz o 3 miejsce. Po wyrównanym początku spotkania i sytuacjach z obu stron, stracili jednak bramkę z rzutu wolnego i mimo okazji na wyrównanie to drużyna z Dąbrowy strzeliła drugą bramkę. To sprawiło, że jaworzniccy Oldboje musieli wyjść wyżej pressingiem, co poskutkowało kontrami przeciwnika i stratą trzeciej bramki. Mecz kończy się wysokim i zasłużonym zwycięstwem drużyny z Dąbrowy Górniczej 6:0, która zagrała skuteczniej i mądrzej. W najlepszej czwórce oprócz nich zameldowały się jeszcze drużyny Westowi Tarnów, Polonii Warszawa i Polonii Rzeszów, a z tej czwórki najlepsza okazała się Polonia Rzeszów, która zdobyła tytuł Mistrza Polski Oldbojów.
WYNIKI:
Salos – Kaszowianka 10:1
Salos – Olkusz 5:1
Salos – Jastrzębie 3:3
1/8 finału
Salos – Kuźnia Jawor 5:0
1/4 finału
Salos – Zagłębie Dąbrowskie 0:6

Skład Oldbojów:
A.Stępień, Ł.Cichoń, G.Kubik, Ł.Kowalski, D.Boś, M.Wierzbik, P.Kuryło, Ł.Sabal, Ł.Kozdraś, Ł.Warchoł, M.Sikorski oraz W.Ples i S.Stępień.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki