Półkolonia PTTK w naszej redakcji

Z bardzo miłą wizytą w środę 10 lipca pojawili się w naszej redakcji półkoloniści z PTTK. Wraz z paniami Urszulą Kleszcz, Ewą Żyłką, Anną Rożnowską i Martą Ludwiczak odwiedziło nas 43 dzieci. Praca dziennikarza i to co dzieje się na co dzień w naszej redakcji wyraźnie półkolonistów zaciekawiło.

REKLAMA

Dowiedzieli się jak powstaje gazeta i jak wygląda praca dziennikarza telewizyjnego. Krótko porozmawialiśmy też o dziennikarstwie. Tak więc wedle miłych półkolonistów dziennikarze piszą gazety, a w nich o tym, co się dzieje w mieście, w sporcie, szkole, na policji i co ciekawego na świecie. Za najciekawsze artykuły uznały te o kotach, o piłce nożnej, o zagranicznych gwiazdach i uwaga! – gazety naukowe o kosmosie, eksperymentach i smokach.

 

W ostatnich wiadomościach zainteresowała je informacja o podaniu do sądu właściciela pewnego koguta, który piał o 6 rano i budził całe otoczenie. Rozmowę podsumowali półkoloniści tak, że wiadomości są ważne, żeby dowiedzieć się o zwycięstwach sportowych i o tym co w Polsce i na świecie.

Wizyta w naszej redakcji znalazła się wśród innych półkolonijnych atrakcji, jak wycieczka do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach, krakowskiego HistoryLandu i Parku Miniatur w Inwaldzie. Mamy nadzieję, że wizyta w naszej redakcji to prawdziwy „gwóźdź półkolonijnego programu”.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki