O Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Hutnik” można tylko dobrze

Naukowcy twierdzą, co może niejednego zaskoczyć, że najlepiej w pracach ogródkowych działa na człowieka… zapach uprawianej ziemi, poprawia nastrój. Z tą opinią nie dyskutujemy, ale pytamy działkowców z Rodzinnych Ogródków Działkowych Hutnik co daje im największą radość spośród wszelkich prac na działce, innymi słowy – dlaczego działka dobrze działa?

REKLAMA

Rodzinne Ogródki Działkowe Hutnik w Szczakowej należą do najstarszych w Jaworznie. W ubiegłym roku świętowały 100 lecie.

Rzecz jasna, jak na każdych działkach, w Hutniku uprawia się wiele gatunków warzyw i owoców. Ale „ogródkową wisienką na torcie” są trzy bananowce.

Na tej samej działce tuż pod płotem, rośnie rzadko uprawiana trawa miskant olbrzymi czyli Miscanthus giganteum. Ta pochodząca z Ameryki Południowej roślina dorasta do 4 metrów wysokości i jak widać nasz klimat wyraźnie jej sprzyja.

Wśród skromnego działkowego inwentarza jest ledwie parę kur, ale ze swoim panem przychodzi też niemały pies Bob. Pełni obaw zapytaliśmy czy oby nas nie zaatakuje. Właściciel odparł, że tak miłych dziennikarzy na pewno nie. Nic dziwnego, że działkowców z ogródków Hutnik od razu żeśmy polubili.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki