Nowości wydawnicze: lato 2019 – co warto przeczytać?

REKLAMA

Wakacje to idealny czas, by nadrobić zaległości czytelnicze. Jakie książki zapakować do urlopowej walizki? Proponujemy kilka nowości wydawniczych na lato 2019. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają ciekawej lektury i nowej wiedzy, jak i ci, którym potrzeba lekkiej i wciągającej historii. Każda z tych pozycji będzie skuteczną odskocznią od codzienności. Wszystkie książki można kupić na stronie Księgarni Znak. Zapraszamy!

Nowości wydawnicze na lato 2019: 5 tytułów, które trzeba poznać

Kolejny raz wydawnictwa zasypały nas ciekawymi lekturami na sezon wakacyjny. Jak wybrać wśród nich najciekawsze książki na lato 2019?

Fast 800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach, dzięki któremu błyskawicznie schudniesz i poczujesz się lepiej, Michael Mosley i Wydawnictwo Otwarte

Jak głosi tytuł – to prawdziwa rewolucja. Wielu z nas do wakacji szykowało się od dawna, stosując różnorodne diety. I nie wszystkim się udało wytrwać. Z taką książką na urlopie łatwiej będzie zaplanować pozytywne zmiany w żywieniu na czas po letniej przerwie. Fast 800 to zwięzła instrukcja szybkiego i skutecznego sposobu na odchudzanie. Autor opisuje, jak okresowe radykalne ograniczanie spożywanych kalorii może korzystnie wpłynąć na sylwetkę i organizm.

The Brightest Stars. Pożar zmysłów, Anna Todd i Wydawnictwo Znak Literanova

Wakacyjny romans? Jeśli nasze czytelniczki nie są na tyle odważne, by przeżyć go same, mogą sięgnąć po gorącą powieść Anny Todd. Pożar zmysłów to historia Kariny i przystojnego żołnierza Kaela. Walka z własną tożsamością, tajemnicza przeszłość i miłość, która gotowa jest spalić to wszystko… Jesteśmy pewni, że z taką powieścią w dłoniach można zasiedzieć się na plaży.

Serotonina, Michel Houellebecq i Wydawnictwo WAB

Zmieniamy stylistykę o 180% i przedstawiamy propozycję dla tych, którzy w wakacje chcieliby nadrobić najważniejsze tytuły literatury wysokiej. Serotonina była wyraziście promowana w przestrzeni miejskiej dużych polskich ośrodków. I nie na darmo, bo – jak inne książki Houellebecqa – okazała się hitem. Historia Florenta-Claude’a Labrouste’a to opowieść o frustracji i rozpaczy wywołanych klęską w związku. Zajrzeć na pierwszą kartę tej książki, to ruszyć z bohaterem w podróż po barach i pubach, by usłyszeć jego wszystkie jego opowieści.

Sprawa Hoffmanowej, Katarzyna Zyskowska i Wydawnictwo Znak Literanova

Polski kryminał osadzony w przedwojennym Zakopanem? Tak! Sprawa Hoffmanowej to zaskakująca opowieść o byłej gwieździe warszawskich kabaretów, która zostaje uznana za sprawczynię okrutnego morderstwa. Ale czy tak naprawdę to ona zabiła tam, na skalnym Podhalu? Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Poza niewątpliwą przyjemnością z lektury!

Przetwory z pomysłem, Patrycja Machałek i Wydawnictwo Znak Literanova

Sezon wakacyjny skończy się dokładnie wtedy, kiedy zacznie się pora na przetwory. Dlaczego więc nie poświęcić podczas urlopu chwili uwagi na szukanie inspiracji na Przetwory z pomysłem? Książka Patrycji Machałek to prawdziwa kopalnia łakoci. I jak się okazuje, wyrafinowanie smaków nie idzie tu w parze z wysokim poziomem trudności wykonania. Wręcz przeciwnie! To proste przepisy na wyśmienite przetwory.

Podsumowanie

Książkowe nowości na lato 2019 zapowiadają się naprawdę ciekawie, a upragniony czas urlopu warto przeznaczyć także na lekturę. W końcu głowa wolna od codziennych obowiązków może przynieść teraz tyle pomysłów! A Wy? Co czytacie latem? Zdradźcie nam tytuły ulubionych wakacyjnych książek!

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki