Monitorowanie floty samochodowej jest powszechną praktyką w dużych firmach transportowych. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie, czy kierowcy wywiązują się ze swoich obowiązków, dostarczają towar na czas, a także, czy są bezpieczni w trasie. Systemy coraz częściej są instalowane również przez małe przedsiębiorstwa, które doceniają liczne korzyści związane rejestrowaniem tras przejazdu firmowych samochodów. Jakie zalety ma Vehicle Tracking?

Vehicle and fleet tracking – nowoczesny monitoring floty samochodowej

REKLAMA

System Vehicle Tracking to narzędzie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie większej kontroli nad flotą samochodową. Monitoring przydaje się zarówno w dużych firmach transportowych, zatrudniających kilkuset kierowców, jak i w mniejszych przedsiębiorstwach, w których pracuje jedynie kilka osób. Dzięki vehicle and fleet tracking możliwe jest lokalizowanie miejsca pobytu samochodów firmowych. System pobiera dane z lokalizatora GPS, co umożliwia sprawdzenie, w jakim miejscu na trasie znajduje się pojazd, a także, w którym miejscu odbywa się postój. W ten sposób firma kontroluje, czy transport zostanie dostarczony na czas lub czy został dostarczony już na miejsce wyładunku.

Korzystanie z vehicle and fleet tracking jest sposobem na wprowadzenie w firmie zasad eco drivingu. Dzięki systemowi monitorowania samochodów firmowych możliwe jest kontrolowanie prędkości, z jaką porusza się pojazd, a także sprawdzenie, ile paliwa zużywa w danym momencie oraz na każde 100 km. Informacje są przesyłane w czasie rzeczywistym oraz dostarczane w formie raportów za wybrany okres. Informacje dotyczące zużycia paliwa i prędkości jazdy pomagają obniżać koszty eksploatacji samochodów oraz ułatwiają utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym. Dzięki vehicle and fleet tracking szybko zauważa się na przykład, że nagle zwiększyło się zużycie paliwa, pomimo braku gwałtownego przyśpieszania. W ten sposób firma oszczędza na naprawach pojazdów, gdyż może je wykonać zanim dojdzie do poważniejszej awarii.

Wyższy poziom bezpieczeństwa w pracy

Instalacja vehicle and fleet tracking w samochodach firmowych jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w firmach, które realizują przewozy międzynarodowe. Kierowcy, którzy wyruszają w długie trasy, są bezpieczniejsi, jeżeli ich samochody są pod stałym nadzorem. Dzięki monitoringowi pracodawca zauważy, gdy kierowca zboczy z trasy lub zbyt długo będzie przebywać na parkingu. Kierowca w trasie jest dzięki temu bezpieczniejszy, gdyż szybciej otrzyma pomoc wezwaną przez pracodawcę, który otrzymał alert dotyczący samochodu znajdującego się poza trasą.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki