Marysia Pawlik – nominacja w Konkursie Talent i Praca – część muzyczna

Marysia Pawlik ukończyła w tym roku klasę oboju w jaworznickiej Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz. Gry na oboju uczyła ją pani Katarzyna Mulak. Począwszy od września Marysia będzie uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Ta utalentowana i nagradzana na wielu konkursach młoda oboistka została wyróżniona nominacją w tegorocznej edycji części muzycznej Konkursu Talent i Praca.

REKLAMA

Jej muzyczna przygoda zaczęła się już niemalże w przedszkolu. – Przyszła orkiestra do przedszkola – mówi Marysia. – Grali tam głównie na skrzypcach. Właśnie wtedy spodobały mi się skrzypce. Do szkoły przyszłam, jak miałam sześć lat. Skierowano mnie na obój.

W tym roku szkolnym Marysia została nagrodzona na wielu prestiżowych konkursach muzycznych. Na XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym “Pro Bohemia” w Ostrawie zdobyła I miejsce, III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych w Wadowicach przyniósł jej również I miejsce. Na I Ogólnopolskim Konkursie Obojowym w Krakowie nagrodzono Marysię II miejscem. III Pomorski Festiwal Obojowy w Gdyni zakończył się dla Marysi III miejscem, Na XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie nagrodzono Marysię II miejscem.

Gdy Marysia nie ćwiczy, lubi oddawać się czytaniu, zwłaszcza ceni serię o Percy Jacksonie. To postać fikcyjna, bohater książek fantasy amerykańskiego pisarza Ricka Riordana.

Katarzyna Mulak, Marysia Pawlik, tato Marysi – Paweł

Wszelkie muzyczne sukcesy Marysi są efektem jej talentu, pracowitości i zaangażowaniu w jej kształcenie nauczycielki Katarzyny Mulak. Wedle niej Marysia to osoba bardzo ambitna i bardzo pogodna. – Podejmuje wszystkie wyzwania – mówi – bardzo chętnie uczestniczy w koncertach i różnych imprezach. Lubi bardzo ćwiczyć na oboju i chętnie podejmuje ryzyko wyjazdów na konkursy.

Marysia bierze również z powodzeniem udział w konkursach wokalnych. Z pewnością wszelkie zalety Marysi jako młodego muzyka gwarantują jej dalsze sukcesy. Po latach niewątpliwie usłyszymy ją w składach najlepszych orkiestr. Powodzenia.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki