Las w słoiku – jak powstaje?

Wprawdzie nie będzie to puszcza amazońska ale za to mały domowy uroczy lasek. Galeria Galena zaprosiła na sobotę 27 lipca na niecodzienne warsztaty. Panie profesjonalistki prezentowały sposób tworzenia lasu w słoiku.

REKLAMA

Podejrzewaliśmy o ten niecodzienny pomysł biegłych w sztukach ogrodniczych Holendrów lub  błyskotliwych Japończyków. Tymczasem prawda jest inna. Najbardziej nieskomplikowana metoda to lasek w słoiku otwartym, choć niezwykle efektowna jest wersja w słoiku zamkniętym, w którym powstaje swoisty mikroklimat. Oczywista takim żywym laskiem trzeba się opiekować, zwłaszcza jeżeli to wariant w otwartym słoiku. Ten w zamknięciu można pozostawić samemu sobie nawet na kilka lat.

W warsztatach brało udział wielu zapaleńców, wszyscy wyraźnie samodzielnemu kreowaniu lasu dali li się ponieść, niektórzy postanowili tę pasję podtrzymywać. Można pogratulować Galerii Galena kolejnego udanego pomysłu. Z warsztatami trafili w sedno, jaworznianie chcą czegoś nieszablonowego.

Pozostaje mieć nadzieję, że nasza nieco destrukcyjna cywilizacja nie będzie miała za jakiś czas jedynie lasów w słoiku, ale warto wiedzieć jak to działa.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Moja kobieta zobaczyła coś takiego na yt i strasznie jej się spodobało, więc na imieniny zamówiłem jej na poczcie kwiatowej zestaw żeby sama zrobiła las w słoiku. Kilka dni przy tym siedziała, ale powiem szczerze, że nawet ładnie jej to wyszło.