Górnicy chcą podwyżek. Strajkowali pod siedzibą Tauronu

Górnicy z kopalni “Janina” w ubiegły piątek zaczęli strajk. W poniedziałek, w siedzibie spółki Tauron Wydobycie odbyło się spotkanie zarządu firmy z przedstawicielami trzech zakładów górniczych – Janina, Brzeszcze i Sobieski. W tym samym czasie przed budynkiem strajkowali górnicy. Czego dokładnie się domagają?

REKLAMA

Spotkanie zaczęło się w poniedziałek o godzinie 12:00. Uczestnicy odpalali petardy, skandowali hasła. Po dwóch godzinach przedstawiciel górników z Brzeszcz przekazał pikietującym, że zarząd przyjął postulaty, ale na dalszą dyskusję i decyzje będzie trzeba poczekać do piątku.

Górnicy nie przyjęli takiego wyniku sprawy i powrócono do rozmów. Po kolejnej godzinie nie udało się ustalić nic nowego. Stanęło więc na tym, że zarząd spotka się ze związkowcami ponownie w piątek, tym razem na kopalni w Libiążu. Jak poinformował dyrektor tamtejszego zakładu, ten czas jest niezbędny do wykonania wyliczeń i szacunków.

Jak w rozmowach poza kamerą mówili nam górnicy, oczekują przynajmniej tysiąca złotych podwyżki. Czy Tauron Wydobycie stać na spełnienie takiego żądania?

Decyzję zarządu poznamy jednak nie wcześniej, niż w najbliższy piątek.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki