DTL – domowe leczenie tlenem

Pulmonology Doctor Helping Little Boy with Inhaler
REKLAMA

Nie dostarczając organizmowi pożywienia potrafimy utrzymać się przy życiu nawet pół miesiąca. Mimo braku wody człowiek jest w stanie przetrwać jakieś siedem dni. Jeśli jednak zostaniemy odcięci od tlenu, nie ma szans abyśmy ocaleli po upływie więcej niż pięciu minut. Biorąc te statystyki pod uwagę, warto wyobrazić sobie, na jakie ryzyko są narażone osoby cierpiące na problem niedotlenienia. Jednocześnie, dobrze jest uzmysłowić sobie, że nie jest wyssanym z palca mitem popularna DTL, czyli domowa terapia tlenem. Przy pomocy koncentratora – specjalistycznego urządzenia z tlenem – można bez większych trudności zapewnić sobie naturalne funkcjonowanie, wygodę życia oraz maksimum bezpieczeństwa, nawet przebywając poza murem szpitalnym.

Na wynajem

Posiadanie wspomnianego wcześniej koncentratora jest przepustką do lepszego egzystowania, niezależnie od tego z jakimi chorobami systemu oddechowego czy sercowego się zmagamy, a także bez względu na ich stadium zaawansowania, nasz wiek, czy prowadzony tryb życia. Co takiego jest w stanie zdziałać tego rodzaju maszyna? Po pierwsze, dzięki niej możliwa jest domowa tlenoterapia, czyli pacjent nie musi przebywać na sali szpitalnej. W wybranym pomieszczeniu własnych czterech kątów mieszkalnych ma sposobność utworzenia zacisznego „punktu medycznego”, w którym podłączony zostanie koncentrator, z jakiego będzie korzystać, aby regularnie uzupełniać zapasy tlenu. Dla niepreferujących siedzenie w domu a wolących przebywanie poza nim, strzałem w dziesiątkę będą z kolei koncentratory mobilne, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. To sprawia, że chory nie odczuwa psychicznie żadnych ograniczeń wynikających z jego choroby. Oczywiście, im nowocześniejszy i lepszy parametrowo rodzaj urządzenia, tym wyższy koszt jego zakupu, ale dla tych, którzy nie mają wystarczająco kwoty na inwestycję w indywidualny sprzęt na własność, świetną alternatywą okazują się oferty wypożyczalni asortymentu medycznego takich jak Elektrotechmed. Za pośrednictwem tego typu punktów możemy wynająć na interesujący nas okres konkretny model koncentratora, w tym najnowsze warianty sprzętów, na które przy tradycyjnym zakupie po prostu nie byłoby nas stać.

Deska ratunku

Tlenoterapia z zastosowaniem specjalistycznego koncentratora umożliwia wyraźne poprawienie stanu pacjentów zmagających się z POCHP. To rewelacyjne rozwiązanie dla pacjentów w poważnym stanie, którzy mają dość warunków typowo szpitalnych. Sam fakt obecności w domu oraz możliwości „normalnego” funkcjonowania pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną leczących się, nie dopuszczając tym samym do rozwoju depresji. Poza tym, że tlenoterapia to ostatnia deska ratunku dla chorujących na POCHP, dodatkowo zastosowanie koncentratora wiąże się z mnóstwem zalet dla szeregu innych sfer. Dzięki systematycznemu uzupełnianiu tlenu, można zapobiec powstawaniu choroby zakrzepowo-zatorowej, zmniejszyć do minimum zagrożenie depresją, czy rozwój zaburzeń psychicznych. Tlenoterapia pozwala się zrelaksować, więc obniża poziom stresu. Polepsza działanie systemu nerwowego i zwiększa wydolność organizmu, co przekłada się z kolei na lepsze parametry oddechowe, wyższą wytrzymałość i kondycję. Wreszcie, warto też wspomnieć o aspektach pozazdrowotnych, a w tym chociażby dużych oszczędnościach w domowym budżecie – zamiast wydawać horrendalne kwoty na leczenie prywatne w klinikach, chorzy na POCHP mają sposobność leczyć się samodzielnie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki