REKLAMA

Rozwój techniki sprawił, że obecnie możliwy jest druk na tworzywie sztucznym, które zostaje namagnesowane i dzięki temu można je bez problemu przyklejać do powierzchni metalowych. Takie naklejki magnetyczne – bo o nich mowa, przyklejają się do lodówek, samochodów, metalowych tablic czy szafek. Naklejki mogą mieć wykończenie matowe albo z połyskiem. Oprócz tego, że można je użytkować w różnych miejscach, posiadają one jeszcze wiele innych zalet.

 

Druk naklejek magnetycznych

Bardzo wygodne jest to, że tego rodzaju naklejki można zamówić bez problemu – wszystkie formalności załatwia się online, w wybranej drukarni świadczącej tego rodzaju usługi. Magnesy są opłacalną inwestycją – i to z kilku powodów. Po pierwsze, mogą mieć różne przeznaczenie: służąc na przykład jako gadżety reklamowe lub też jako materiały informacyjne bądź ekspozycyjne. Po drugie, w ich przypadku bardzo dużą zaletą (w porównaniu z materiałami samoprzylepnymi) jest to, że można je wielokrotnie przyklejać i odklejać – w tym samym albo zupełnie innym miejscu niż wcześniej – bez uszkodzenia żadnej powierzchni. Przykładowo te same naklejki magnetyczne można naklejać na różnych autach i później odklejać je bez uszkodzenia powierzchni lakieru. Każda naklejka magnesowa składa się z kilku warstw. Dolną częścią jest cienka, elastyczna folia magnetyczna (która później przylega bezpośrednio do powierzchni metalowych).

Grubość folii – wpływająca na siłę przylegania, jest dobierana w zależności od przeznaczenia naklejki. Druk naklejek magnetycznych (na folii samoprzylepnej) może odbywać się w wykończeniu:

– matowym,
– połysk.

Do tego oba rodzaje naklejek mogą posiadać dodatkowe laminowanie – także w wersji matowej lub połysk. Takie laminowanie będzie zawsze podnosić trwałość produktu. Wykonuje się je zazwyczaj laminatami foliowymi, dzięki czemu sam nadruk jak i powłoka laminatu stają się odporne na uszkodzenia i co ważne: niezmywalne pod wpływem detergentów i chemii (takiej jak benzyna czy rozpuszczalniki). Co więcej, wszystkie rodzaje naklejek magnetycznych (na lodówkę, metalowe szafki, tablice suchościeralne i samochody), mogą przyjmować zupełnie dowolny kształt. Zazwyczaj można też wykonywać je w dowolnym rozmiarze, choć mogą pojawić się ograniczenia co do ich wysokości – 60 cm. Stąd też duże naklejki muszą być podzielone na kilka osobnych arkuszy. Naklejki magnetyczne mogą zawierać pełnokolorową grafikę w palecie barw CMYK. Ciekawą opcją jest także druk takich naklejek w wersji odblaskowej.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup naklejek magnetycznych?

Tego rodzaju produkty, choć nazywane naklejkami, są jednak pozbawione warstwy klejącej. To właśnie dlatego są tak wyjątkowe: po odklejeniu nie niszczą żadnej powierzchni – np. lakieru w samochodzie (są więc bezinwazyjne). Są one również bardzo łatwe w zastosowaniu – w wielu sytuacjach i miejscach. Do tego magnesy są dobrze widoczne i zwracają na siebie uwagę – stając się np. dobrą reklamą. Naklejki można zaprojektować samodzielnie, ale może zająć się tym także dział graficzny wybranej drukarni. Zakupione magnesy dają wiele możliwości, bo mogą mieć różne kształty i rozmiary (cięte prosto lub po obrysie). Mogą być też matowe lub z połyskiem, z zaokrąglonymi rogami.

Z racji tego, że naklejki magnetyczne dobrze sprawdzają się na samochodach, jednocześnie zupełnie ich nie niszcząc, produkty te są często zamawiane przez:

– ośrodki szkolenia kierowców,
– firmy posiadające samochody służbowe,
– korporacje taxi,
– przedstawicieli handlowych,
– firmy wszelkich branż – do reklamy na autach prywatnych.

To, że takie naklejki można z samochodów łatwo zdejmować sprawia, że wybrane auta bardzo szybko mogą wyglądać jak prywatne. Dobrej jakości naklejki magnetyczne nie tylko doskonale się prezentują przez długi czas użytkowania (na samochodach, ale też innych metalowych powierzchniach), lecz także nie zostawiają nieestetycznych śladów po ich usunięciu.

Naklejki magnetyczne jako idealna forma reklamy

Większych rozmiarów magnesy, które montuje się na przykład na samochodach (ale oczywiście nie tylko), mogą stać się mobilnym nośnikiem wybranej reklamy. Pozwalają one na wyróżnienie i na zwiększenie rozpoznawalności firmy. Na naklejce magnetycznej można umieścić wszelką grafikę bitmapową albo wektorową.

Większych rodzajów magnesy stają się niejako szyldami magnetycznymi i można je umieszczać w naprawdę wielu miejscach:

1. Na samochodach (w tym wypadku im grubsza będzie folia – tzn. podkład magnetyczny, tym lepsza będzie przyczepność naklejki).
2. Na tablicach reklamowych.
3. Jako reklamowe oznaczenia produktów.
4. Na sprzętach AGD.
5. Na półkach sklepowych.
6. Jako element wizualizacji zewnętrznej (zawsze na podkładzie z
materiałów żelaznych)

Warto tutaj zaznaczyć, że naklejek nie da się zastosować na żadnym podkładzie z aluminium, bo nie będzie tutaj mowy o przyczepności. Natomiast zastosowane na autach, będą wymagać odpowiedniej eksploatacji, w tym zdejmowania podczas mycia pojazdu. Jednak zamontowane we wcześniej wymienionych miejscach mogą stać się naprawdę dobrym sposobem na skuteczną reklamę. Będzie ona dobrze widoczna i eksploatowana w dokładnie wybranych momentach (bo można ją zakładać i zdejmować według uznania). Jednorazowo można też zamówić od razu cały komplet magnesów, które będą wykorzystywane w różnych sytuacjach czy na kilku pojazdach. Wygoda w stosowaniu naklejek magnetycznych będących reklamą opiera się również na tym, że są idealne w miejscach, gdzie istnieje potrzeba częstej wymiany informacji albo tam, gdzie grafika nie może być eksponowana przez cały czas. Mogą stać się one też uzupełnieniem grafiki już istniejącej.

Łatwość zakładania i zdejmowania naklejek sprawia, że to ich właściciel może w pełni decydować o tym gdzie, jak i kiedy będzie identyfikowany z konkretnym przekazem (czyli grafiką i informacjami zawartymi na naklejce). Jak więc widać, inwestycja w druk naklejek magnetycznych jest opcją bardzo opłacalną, ponieważ mogą one pełnić różne funkcje, są łatwe i wygodne w użytkowaniu, a dzięki nowym technikom druku bardzo dobrze się prezentują.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki