Dlaczego ćwiczenia z hantlami są tak bardzo popularne?

REKLAMA

Marzysz o ładnych i delikatnie wyrzeźbionych ramionach? A z drugiej strony czujesz, że nie masz siły na duże ciężary? Rozpocznij od hantli. Tego rodzaju sprzęt bywa często niedoceniany. Szkoda, ponieważ jest to doskonała opcja dla trenujących osób, którym zależy na zrzuceniu nadprogramowych kilogramów oraz wzmocnieniu ciała. Chcesz mieć wysportowaną sylwetkę? Dzięki regularnym ćwiczeniom z hantlami wszystko jest możliwe.

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami?

Nie da się ukryć, że istnieje wiele pozytywnych aspektów rozpoczęcia treningu z tego rodzaju sprzętem. Przede wszystkim, dzięki regularnym ćwiczeniom rozbudowane zostają mięśnie barków oraz ramion. Treningi wpływają korzystnie na ogólną koordynację ruchową, wysmuklają sylwetkę, a także wzmacniają mięśnie kręgosłupa. Nie wspominając o tym, że w trakcie wysiłku fizycznego nasz organizm wydziela endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Regularna aktywność dotlenia organizm, dzięki czemu funkcjonuje on znacznie lepiej. Ćwiczeń z hantlami nie powinny jednak wykonywać osoby z wadami kręgosłupa.

Hantle i sztangielki – czym się różnią?

Sztangielki charakteryzują się krótkimi gryfami, do których każdy z nas wedle uznania może dokładać różne ciężary, mocując je za pomocą zacisków. Hantle posiadają stały ciężar. Często oba pojęcia są ze sobą mylone. Warto jednak pamiętać o tym, że oba sprzęty idealnie sprawdzą się zarówno podczas treningów w domu, jak i na siłowni. Ćwicząc ze sztangielkami i hantlami angażujemy do pracy wszystkie grupy mięśniowe.

Hantle a rodzaj treningu

Dlaczego warto ćwiczyć z hantlami? Treningi z hantlami pozwalają spalić mnóstwo kalorii, wyrzeźbić mięśnie, a także wyrobić siłę, która przyda się w życiu codziennym każdemu z nas. Niezależnie od rodzaju wykonywanych ćwiczeń warto pamiętać o równomiernym angażowaniu wszystkich partii ciała. Typ aktywności fizycznej odgrywa bardzo ważną rolę pod względem naszych oczekiwań i potrzeb związanych z treningiem. Dlatego musimy pamiętać o kilku sprawach, kierując się wymienionym aspektem.

  • trening siłowy – ten rodzaj treningu wymaga kilku kompletów, które różnią się od siebie wagą,
  • trening aerobowy – są to ćwiczenia najchętniej wybierane przez kobiety. Charakteryzują się sporym zróżnicowaniem, a części z nich towarzyszą gwałtowne ruchy. W tym przypadku idealnym wyborem są hantle z uchwytami, które w trakcie treningu nie wyślizgną nam się z rąk,
  • trening dla początkujących – osoby rozpoczynające swoją przygodę z hantlami powinny zdecydować się na zakup najlżejszych modeli. Wraz z upływem czasu oraz intensywnością treningów waga sprzętu powinna być stopniowo zwiększana.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo hantli

Bezpieczeństwo i funkcjonalność to dwa podstawowe kryteria, które należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętów treningowych. Przed zakupem warto przede wszystkim przyjrzeć się zakończeniu hantel. Tradycyjne modele charakteryzują się owalnymi wykończeniami, niestety nie należą one do praktycznych rozwiązań. Zdecydowanie lepszym wyborem są hantle o kwadratowych lub trójkątnych brzegach. Istotnym kryterium jest także materiał, z którego zostały wykonane hantle, np. sprzęty wykonane z gumy lub neoprenu amortyzują upadki.

Hantle są bardzo popularne wśród narzędzi sportowych wykorzystywanych w różnego rodzaju aktywnościach fizycznych m.in.: fitnessie, ćwiczeniach rozwojowych i rehabilitacyjnych. Dzięki spersonalizowanej budowie mogą korzystać z nich zarówno panie, jak i panowie. Odpowiednio dopasowane hantle, konkretne zestawy ćwiczeń, a także regularność ich wykonywanie przynosi szybko widoczne efekty ciężkiej pracy nad sylwetką.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki