Masz dość szorstkiej w dotyku skóry pod pachami i w okolicach bikini? Podrażnienia po goleniu i wrastające włoski dają Ci się we znaki? Nie ma się czemu dziwić – wygląd skóry  po zabiegu depilacji woskiem lub goleniu maszynką często pozostawia wiele do życzenia. Powiedz stop podrażnieniom, nieestetycznym czerwonym krostkom i zapaleniu mieszków włosowych! Wykonaj depilację laserową i raz na zawsze pozbądź się problemu!

REKLAMA

Depilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Stał się absolutnym hitem w dziedzinie kosmetyki. Decydujemy się na niego w trosce o swój wygląd i poczucie komfortu oraz wygody. Pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych włosków z nóg, pach i okolic bikini. To także oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu oraz cenne rady i wskazówki, jakie przygotowania poczynić przed i jak postępować po depilacji laserem.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg, który pomaga w trwałym pozbyciu się zbędnego owłosienia. Wystarczy kilka sesji by móc cieszyć się idealnie gładką skórą przez długi czas, bez uporczywych podrażnień i innych negatywnych skutków depilacji w domowym zaciszu.

Obecnie na rynku funkcjonuje całe mnóstwo gabinetów kosmetycznych, w których wykonywany jest zabieg depilacji laserowej. Dokonując wyboru zwróć uwagę na sprzęt, jaki wykorzystywany jest w danym gabinecie. Najwyższą skutecznością cieszy się laser diodowy Light Sheer, firmy Lumenis. Wyposażony jest w dwie głowice dużą i małą – o tym, która jest wykorzystywana decyduje poddawana zabiegowi partia ciała.

Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu, w dobrym salonie kosmetycznym przeprowadzona zostanie konsultacja z kosmetologiem, który na podstawie przeprowadzonego z Tobą wywiadu podejmie decyzję, czy zabieg depilacji laserowej w żaden sposób nie zagrozi Twojemu zdrowiu. Wykona też próbę laserową na niewielkim fragmencie skóry, aby sprawdzić jak zareaguje i potwierdzić, że depilacja może być wykonana na całym ciele.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserem?

Każdy zabieg kosmetyczny, tak i depilacja laserowa, niesie za sobą pewne przeciwwskazania. Na drodze do idealnie gładkiej skóry stanąć może:

•   ciąża oraz okres karmienia piersią,

•   opalenizna,

•   przyjmowanie leków światłouczulających,

•   choroba nowotworowa (przebyta – po konsultacji z lekarzem),

•   zmiany grzybicze, wirusowe lub bakteryjne w miejscu depilacji,

•   stosowanie bronzerów i samoopalaczy,

•   zbyt jasne włosy.

Czy depilacja laserowa boli?

I tak, i nie – wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań. To, co jednego boli, drugiego może w ogóle nie wzruszać. Pacjent podczas naświetlania może odczuwać pewien dyskomfort, który jest przyrównywany do pieczenia lub szczypania. Nie trzeba się jednak obawiać, gdyż dzięki nowoczesne lasery wyposażone są w dodatkowy system chłodzenia, który niweluje ewentualny ból i dyskomfort.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserem?

Depilacja laserem to zabieg, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Czasem niektóre czynności trzeba podjąć lub wyeliminować już na miesiąc przed zabiegiem, dlatego warto umówić się ze specjalistą, który będzie wykonywać zabieg i omówić szczegóły. Poszczególne procedury postępowania w dużej mierze zależą od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości jej włosów. Są jednak pewne kwestie, do których musi się zastosować każdy:

•   pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,

•   miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać depilacji,

•   kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania.

O czym pamiętać po depilacji laserowej?

Po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserem obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez co najmniej 4 tygodnie. Należy też wystrzegać się solarium i produktów powodujących sztuczną opaleniznę. Przez miesiąc po zabiegu trzeba smarować naświetlaną skórę kremami z wysokim filtrem oraz nawilżać ją przynajmniej 3 razy dziennie. Przez pierwszy tydzień po operacji nie można wykonywać peelingów, ani stosować kosmetyków z alkoholem w składzie.

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa może przynieść wiele korzyści. Dzięki niej zaoszczędzisz czas, pieniądze i zyskasz uczucie komfortu na długi czas. Zaledwie kilka zabiegów pozwoli Ci zapomnieć o podrażnieniach i wrastających włoskach. Pamiętaj jednak, by poważnie podejść do zabiegu i stosować się do zaleceń mówiących o tym, jak postępować przed i po zabiegu. Pozwoli to uniknąć komplikacji i niepożądanych dolegliwości.

Nie trzeba Cię dłużej przekonywać – chcesz wykonać zabieg depilacji laserowej i raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg, pach i okolic bikini? Sprawdź ofertę gabinetu Laser Beauty w Opolu na stronie laser-opole.pl i spełnij swoje marzenie o gładkiej skórze!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki