Czesław Lang zaprasza na start jaworznickiego odcinka Tour de Pologne

Na poniedziałkowej konferencji w katowickim MCK Czesław Lang w towarzystwie Marszałka Województwa Śląskiego zapraszał do kibicowania oraz czynnego uczestnictwa w imprezach towarzyszących tegorocznej edycji Tour de Pologne.

REKLAMA

Śląsk i Zagłębie na stałe wpisane są już w rozpiskę tras największej kolarskiej imprezy w Polsce. Jak co roku również Jaworzno gościć będzie najlepszych kolarzy z całego świata. Jak zapowiada Czesław Lang – warto zjawić się 6 sierpnia na starcie 4. etapu wyścigu. 

Poniedziałkowa konferencja była też zapowiedzią jednej z największych imprez muzycznych w kraju – katowickiego Off Festiwalu oraz Mistrzostw Świata w badmintonie. Jak podkreśla marszałek – to właśnie duże imprezy kulturalne i sportowe pomagają w tak dynamicznym rozwoju całego regionu.

4. etap Tour de Pologne z Jaworzna do Kocierzy liczył będzie 173 km i będzie najdłuższym z zaplanowanych odcinków

Utrudnienia w ruchu związane z 4. etapem Tour de Pologne

Honorowy start wyścigu będzie miał miejsce na płycie Rynku Głównego o godz. 12:00 i będzie przebiegał m.in. ulicami: Pocztową, Grunwaldzką, Królowej Jadwigi, św. Wojciecha, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego (pętla honorowa), Kolejową, Leśną, Stanisława Moniuszki, Aleją Józefa Piłsudskiego (gdzie rozpocznie się start ostry), Grunwaldzką, Wojska Polskiego, Martyniaków, Młynarską, Ks. Jana Sulińskiego oraz Celników.

Ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 5 na 6 sierpnia (poniedziałek/wtorek). Na ul. Pocztowej będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Nie będzie także możliwości parkowania na parkingach zlokalizowanych przy ul. Narutowicza i Zielonej oraz wzdłuż w/w ulic.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno kolarzom jak i kibicom 6 sierpnia, w dniu wyścigu:

od godziny 2.00 całkowicie z ruchu wyłączony zostanie Rynek Główny,

od godziny 6.00 ulica Pocztowa, Zielona, Biała od skrzyżowania z ul. Sądową do Narutowicza, ul. Narutowicza oraz Zagłoby na całej długości za wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, od godziny ok. 8:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, następnie ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzka w kierunku Pocztowej do Rynku.

Zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. Św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego. Ruch na pozostałych ulicach przez które przebiega trasa wyścigu zostanie zamknięty ok. godz. 11.40. Dokładne wyłączenia i objazdy kursów autobusów będą dostępne na stronie www.pkm.jaworzno.pl oraz na przystankach.

Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu. Ograniczenia w płynności ruchu potrwają do ok. godz. 12.45.

przeczytaj też: 

Tour de Pologne – znów w Jaworznie

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki