Bielizna termoaktywna – czy warto kupować?

REKLAMA

Zdrowy styl życia jest w ostatnim czasie bardzo popularny, a bielizna termoaktywna zdecydowanie ułatwia jego prowadzenie. Dzięki niej nie trzeba już rezygnować z treningów na świeżym powietrzu czy codziennego joggingu – można komfortowo uprawiać aktywność fizyczną przez cały rok. Jak działa i czy warto ją kupować?

Przyjemny okres, gdy możesz wyjść pobiegać na zewnątrz, przypada przede wszystkim na wiosnę i wczesną jesień. To właśnie wtedy temperatury za oknem sprzyjają codziennym treningom na świeżym powietrzu, bieganiu czy jeździe na rowerze. Kiedy robi się natomiast zimno lub upalnie, trudno jest się zmotywować do wysiłku fizycznego. Dlatego wielu sportowców, nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów, sięga po bieliznę termoaktywną. Sprawdź, jak ona działa i jakie oferuje korzyści.

Jak działa bielizna termo?

Znasz to uczucie, kiedy podczas intensywnego biegu, jazdy na rowerze czy innej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, twoja bawełniana koszulka zaczyna nieprzyjemnie przyklejać się do twojego ciała? Gdy na dworze panują dodatnie temperatury jest to jedynie mało komfortowe, ale w momencie, gdy temperatura spada poniżej zera robi się już bardzo nieprzyjemnie. Sekret bielizny termoaktywnej tkwi w materiale z jakiego została wykonana. To dzianina syntetyczna, której splot umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. W praktyce oznacza to, że kiedy biegniesz lub intensywnie ćwiczysz, pot nie wsiąka w koszulkę, lecz zostaje odprowadzony na zewnątrz. Dzięki temu możesz uprawiać dowolną aktywność w komfortowych dla siebie warunkach – koszulka lub spodnie pozostają suche i nie przyklejają się do ciała.

Dlaczego ważna jest bielizna termoaktywna?

Warto również wiedzieć, że bielizna termoaktywna nie tyko korzystnie wpływa na  komfort uprawiania aktywności, ale i zapobiega gwałtownemu wychłodzeniu organizmu. Jesteś na to narażony szczególnie zimą. Rozgrzany organizm i mokra koszulka, która od potu staje się niczym mroźny okład, może okazać się groźnym dla zdrowia połączeniem. Zapalenie płuc, grypa czy niekończące się infekcje. Żaden sportowiec czy zapalony amator nie chce rezygnować z ulubionej dyscypliny, tymczasem zimą wzrasta ryzyko kontuzji – wówczas częściej występują mikrourazy cięgien czy mięśni. Dlatego w takim wypadku warto nosić dobrą bieliznę, która uchroni przed wychłodzeniem i zapewni komfort termiczny.

Bielizna termoaktywna – tylko na zimę?

Bielizna termoaktywna ochroni twój organizm także w upalne dni. Dzięki temu, że została wykonana z oddychającego materiału i odprowadza pot na zewnątrz, zapobiega przegrzaniu organizmu. Dlatego uprawianie sportu podczas wakacji nie jest uciążliwe.

Warto również podkreślić, że komfort treningu przekłada się także na jego jakość, wyniki czy progres. Jesteś w stanie dać z siebie więcej, kiedy nie czujesz nieprzyjemnego efektu przepocenia czy przegrzania.

 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki