Ania Tesarczyk laureatką Konkursu Talent i Praca – część muzyczna

Ania Tesarczyk to utalentowana i nagradzana młoda pianistka, tegoroczna absolwentka jaworznickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz, nagrodzona w tegorocznej edycji części muzycznej Konkursu Talent i Praca.

REKLAMA

Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się już w dzieciństwie. Ania jet bardzo pracowitą i systematyczną uczennicą.

Zakończony właśnie rok szkolny był dla Ani bardzo udany, to kilka nagród na prestiżowych konkursach. Na I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Sosnowcu została nagrodzona wyróżnieniem. I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Libiążu przyniósł jej 3 miejsce. Na XIII Ogólnopolskim “Łowieckim” Konkursie Miniatur Fortepianowych we Wrocławiu nagrodzono Anię 2 miejscem. Ania lubi też śpiewać.

W tym roku Ania rozpocznie naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. O swojej pani nauczycielce od pianina Justynie Gacek mówi, że gdyby jej nie było to nic by nie osiągnęła. – Od początku pani mi wszystko pokazywała – dodaje Ania.

od lewej: mama Ani Joanna, brat Adam, Ania Tesarczyk, Justyna Gacek

Opinie pani nauczycielki Justyny Gacek o Ani są bardzo pochlebne. Mama Ani – Joanna – pytana o sukcesy córki, twierdzi, że są wynikiem jej zdyscyplinowania.

Z pewnością o Ani usłyszymy jeszcze przy okazji prestiżowych konkursów muzycznych. Wszystko dobrze jej wróży.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki