5 cech, po których poznasz dobrą firmę sprzątającą

firma sprzątająca
Female cleaner worker in uniform with mop cleaning the floor of supermarket shop store
REKLAMA

Sprzątanie, wbrew powszechnie krążącej opinii jest złożonym procesem. To, jak bardzo widoczne są efekty tego procesu zależy od dużej liczby czynników. Ważne, by proces był zaplanowany i bardzo skrupulatnie wykonany. Sprzątanie dużych przestrzeni, a do takich należą przestrzenie biurowe, jest zadaniem jeszcze bardziej skomplikowanym. Wybierając firmę sprzątającą łatwo paść ofiarą pozornych oszczędności. Tańsza firma to duże ryzyko, dlatego w tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając firmę, której powierzymy sprzątanie naszego biurowca.

1. Pracownicy.

Szanująca się firma sprzątająca wie, że podstawą jej działalności są zasoby ludzkie. Nawet najbardziej nowoczesny sprzęt, ani też cudowne środki myjące nie załatwią sprawy, jeśli nie będzie w tym równaniu człowieka, który to sprawnie i efektywnie wykorzysta.

Umiejętność obsługi maszyn i środków to tylko połowa sukcesu. Łatwo to osiągnąć organizując swoim pracownikom specjalistyczne szkolenia, na których zapoznają się z nowinkami technicznymi. O tym jak ważne jest doświadczenie zespołu mówi nam pracownik firmy sprzątającej Prestiż w Katowicach: “Sprzątanie tak wymagającej powierzchni jak biurowiec wymaga wiedzy możliwej do nabycia tylko podczas sprzątania. Specyfika budynku, godziny zajętości poszczególnych pomieszczeń czy choćby nawet charakterystyka występujących najczęściej zabrudzeń, czy też miejsce ich występowania – to wszystko jest wiedzą, którą nabywa się praktycznie. Wykwalifikowany, doświadczony personel to lepsze wyniki firmy sprzątającej.”

2. Firma ceni czas swój i klienta.

Profesjonalna ekipa sprzątająca tak organizuje swoją pracę, by w jak najmniejszym stopniu przeszkadzać pracownikom firmy. Wiadomo, że nie zawsze jest możliwe rozpoczęcie całego procesu po zamknięciu biura, ale zawsze można rozpocząć sprzątanie od pomieszczeń mniej używanych.

3. Dbanie o środowisko.

Ciągły rozwój technologiczny dotyka wszystkich dziedzin życia. Nie inaczej jest z przemysłowymi środkami czyszczącymi. Na rynku stale pojawiają się środki skuteczniejsze, a jednocześnie łagodniejsze dla środowiska. To ostatnie jest o tyle istotne, że środki łagodne dla środowiska z reguły są również łagodne dla użytkowników. Przekłada się to nie tylko na swoisty komfort pracy z danym środkiem, ale również na jakość warunków panujących w pomieszczeniu już po sprzątaniu.

4. Jakość pracy.

Jakość pracy sprzątającej to w pierwszej kolejności oczywiście efekty ich pracy. Okazuje się jednak, że nie tylko. W jakości zawiera się również elastyczność godzin pracy, terminowość oraz kultura personelu sprzątającego. Wszystkie te czynniki składają się na swego rodzaju standard, który staje się swego rodzaju wizytówką sprawnie działającej, profesjonalnej firmy sprzątającej.

sprzątanie w biurowcach5. Sprawność wykonywanych zadań.

Profesjonalna firma sprzątająca zazwyczaj ma wypracowane techniki i schematy działania. Nawet jeśli jest to pierwsze sprzątanie danego obiektu, firma z doświadczeniem będzie wiedziała od czego rozpocząć i nie będzie oczekiwać wskazówek od zleceniodawcy.

Tak złożony proces jak sprzątanie dużych obiektów biurowych wymusza używanie wypracowanych schematów działania. Istotna jest zarówno kolejność wykonywanych czynności, jak i wybór środków czy też rozlokowanie personelu.

Kolejną istotną różnicą pomiędzy firmą profesjonalną a słabiej przygotowaną do powierzonego zadania jest przygotowanie tej pierwszej do nieprzewidzianych wydarzeń. Taka firma zawsze będzie wyposażona w adekwatne do zadań ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ