Zwierzak w domu – przyjaciel dziecka i rodziny. Jak zadbać o zdrowie naszego czworonoga?

REKLAMA

Pies czy kot jak każde inne zwierze domowe wymaga pielęgnacji, opieki zdrowotnej i zaspokojenia jego wszystkich potrzeb.

Posiadanie psa lub kota nie wiąże się tylko z zabawą i głaskaniem. Czworonogi mają szereg potrzeb, które my jako właściciele musimy je zaspokoić decydując się na przygarnięcie zwierzęcia – zwraca uwagę weterynarz z www.vetpassion.pl. Zwierzak w domu – przyjaciel dziecka i rodziny, to hasło, pod którym kryje się wiele pięknych chwil, ale także pracy i poświęceń.

Po zaspokojeniu podstawowych potrzeb takich jak głód czy potrzeby fizjologiczne, czyli wyprowadzanie psa na spacer i dbanie o jego dietę, ważne jest, aby dbać o jego zdrowie i pielęgnację wewnętrzną. Warto w tym temacie zainteresować się odrobaczaniem, o którym możemy przeczytać w artykule na temat  odrobaczania psa i kota.

Ponadto ważnym tematem co do zdrowia naszych pupili, jest zabezpieczanie ich przed kleszczami. Kleszcze przenoszą bardzo groźne choroby, które w wielu przypadkach prowadzą do nieodwracalnych zmian lub do śmierci. Więcej o kleszczach i przenoszonej przez nie chorobie możemy więcej przeczytać tu w artykule o Babeszjozie.

Mówiąc hasło zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny, mamy na myśli również zapewnienie potrzeby bliskości i miłości. Bezpieczeństwo fizyczne jest również dbaniem o jego zdrowie, gdyż nie narażamy go na kontuzje. Mówimy tu o bezpiecznym posłaniu, czy bezpiecznych spacerach. Zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny to przede wszystkim dbanie o jego zdrowie i potrzeby, dzięki czemu zwierzak odwdzięczy się nam dozgonną miłością, szacunkiem i przyjaźnią.

Zwierzak w domu – przyjaciel dziecka i rodziny. Jaką rasę wybrać?

Wybór rasy zwierzęcia powinien zależeć od naszych preferencji co do temperamentu zwierzęcia oraz preferencji i możliwości posiadania psa o różnych wielkościach.

Pierwszym krokiem ku wyborze rasy jest zastanowienie się jakiego psa oczekujemy. Czy chcemy, żeby był domowym przyjacielem, nie lubiącym długich spacerów i przygód czy wręcz odwrotnie? Zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny ma być odwzorowaniem naszego charakteru. Jeśli sami jesteśmy spokojni i wolimy raczej odpoczynek w zaciszu domowym, powinniśmy zdecydować się na niezbyt wymagającą rasę, która równie chętnie spędza czas w domu.

Jeśli jesteśmy typem podróżnika czy sportowca, warto zastanowić się nad psem, który równie chętnie będzie z nami biegał czy towarzyszył w podróżach.

Po drugie powinniśmy zastanowić się nad wielkością psa. Istnieją rasy małe, które świetnie sprawdzą się w małych mieszkaniach oraz duże, które bez trudu pomieści wielki dom.

Następnie należy zastanowić się nad tym, czy chcemy psa rasowego z hodowli, czy nie zależy nam na rasie, a możliwości ofiarowania domu zwierzęciu. W tym celu warto rozważyć adopcję ze schroniska. Zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny to wspaniały towarzysz życia bez względu na rasę czy pochodzenie.

Zwierzak w domu – przyjaciel dziecka i rodziny. Co jest potrzebne w domu dla pupila?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele gadżetów dla psa w każdym wieku i o każdej rasie. Warto jednak stworzyć sobie listę rzeczy, które są niezbędne i potrzebne w pierwszej kolejności.

Jeśli planujemy, aby nasz pupil mieszkał z nami w domu, to potrzebować będziemy przede wszystkim odpowiedniej wielkościowo miski do wody i miski do jedzenia. Często potrzebna jest również trzecia, osobna miska do karmy.

Drugą ważną rzeczą jest posłanie lub kojec dla psa. Produkt ten możemy kupić w każdym sklepie zoologicznym lub za pośrednictwem internetu. Pies czy kot powinien mieć swoje własne miejsce do spania-ostoję spokoju i bezpieczeństwa. Zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny to członek rodziny, który powinien posiadać swój własny kąt.

Kolejnym ważnym gadżetem są zabawki dla zwierzęcia. Obok podstawowych gadżetów jakimi są smycz i obroża, własne zabawki to element domu każdego pupila. Zwierzak w domu-przyjaciel dziecka i rodziny, jako pełnoprawny jej członek powinien posiadać swoje własne zabawki, którymi będzie bawił się pomiędzy spacerami.

Każdy zwierzak w domu, przyjaciel dziecka i rodziny powinien mieć także kości do gryzienia i przysmaki, które nie tylko sprawiają przyjemność podniebieniu, ale także czyszczą zęby i dostarczają wielu niezbędnych dla rozwoju witamin.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki