Zaskakujące zastosowania kontenerów morskich

REKLAMA

Do czego może służyć kontener? Z pewnością kojarzy się on przede wszystkim z transportem. Rzeczywiście, stalowe kontenery do dziś są powszechnie wykorzystywane w morskim transporcie rozmaitych ładunków. Ponadto, znalazły również zastosowanie w transporcie lotniczym i do pewnego stopnia lądowym. Jednak transport to nie jedyne sensowne wykorzystanie tego rodzaju konstrukcji. Coraz częściej kontenery morskie są adaptowane na punkty gastronomiczne, biura, a nawet obiekty mieszkalne.

Modyfikacje kontenerów transportowych

Standardowe kontenery morskie są pozbawione okien, nieogrzewane, często również nieestetyczne. Tym samym, pozornie niezbyt nadają się do wykorzystania w inny sposób niż do transportu. Niemniej jednak odpowiednie modyfikacje sprawiają, że wnętrze kontenera staje się komfortowe, a z zewnątrz wygląda on zaskakująco stylowo.

Firmy specjalizujące się w modyfikacji kontenerów morskich oferują szeroki wachlarz usług. Podstawą jest ocieplenie kontenera, tak, aby nadawał się on do użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych. Ponadto, do kontenerów podprowadzane są instalacje, przede wszystkim: grzewcza, elektryczna i wodna. Oczywiście koniecznością jest również wstawienie co najmniej jednego okna. Te podstawowe modyfikacje kontenera sprawiają, iż staje się on w pełni funkcjonalnym obiektem użytkowym.

Jak wykorzystać kontener?

Jak wspomniano we wstępie, kontenery morskie można wykorzystać na wiele sposobów. Coraz popularniejsze staje się zakładanie kontenerowych lokali gastronomicznych. Inwestycja w taki lokal jest tania, a możliwości naprawdę duże. Dzięki doprowadzeniu do kontenera wszelkich potrzebnych instalacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować w nim zaplecze kuchenne. Oczywiście nieco ograniczająca jest stosunkowo niewielka przestrzeń, jednak z pewnością będzie ona wystarczająca dla lokalu z hamburgerami czy kebabami. Kontenery idealnie nadają się również do zaadoptowania jako kawiarnie czy lodziarnie. Dysponując nawet niewielką działką, można stworzyć przytulny lokal z ogródkiem. Wielu klientów decydujących się na zakup lub wynajem kontenera oczekuje jego adaptacji pod potrzeby biurowe lub mieszkalne. To jednak tylko niektóre z możliwych zastosowań kontenerów.

Zakup czy wynajem kontenera?

Klienci, pragnący rozpocząć korzystanie z kontenera, mają do wyboru jego zakup lub wynajem. Planując założenie lokalu, który ma funkcjonować przez wiele lat, lepszym pomysłem wydaje się zakup konstrukcji. Ostateczne koszty tego rozwiązania są bowiem niższe niż wieloletnie opłacanie czynszu. Warto w tym miejscu zauważyć, że koszty zakupu kontenera są zdecydowanie niższe od kupna lokalu w jakimkolwiek budynku. Warto docenić również mobilność kontenera.

Nie można także zapominać o plusach wynajmu kontenera. Polecamy podjąć taką decyzję w przypadku, gdy kontener będzie potrzebny jedynie przez krótki czas – maksymalnie do kilku miesięcy. Potrzebujesz miejsca do pracy na czas remontu lub noclegu dla robotników, którzy wykonują dla Ciebie zlecenie? Wynajem kontenera będzie najlepszym rozwiązaniem. Nieocenioną zaletą wynajmu jest również to, że w ofercie firmy która ją oferuje, znajduje się zwykle również regularna konserwacja obiektu. Na czym ona polega? Specjaliści powinni regularnie zabezpieczać stal przed rdzewieniem oraz sprawdzać stan poszczególnych instalacji. Po dłuższym okresie użytkowania niezbędne może być też odnowienie ocieplenia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki