Walkower na koniec sezonu

Ostatni mecz Szczakowianki w sezonie nie doszedł do skutku. Drużyna z Łagiszy, która miała być rywalem Biało-Czerwonych, nie dotarła w sobotę na Stadion Miejski, w związku z czym jaworznianie otrzymają za ten mecz walkower.

REKLAMA

Dużo łatwiej niż można się tego spodziewać Szczakowianka dopisała do swojego konta kolejny komplet punktów. W ostatniej kolejce jaworznianie przed własną publicznością mieli podejmować ostatnią w tabeli ekipę SKS-u Łagisza. Zdegradowany do A klasy zespół ostatnio już borykał się z kadrowymi problemami. W sobotę klub poinformował Biało-Czerwonych, że nie dotrze do Jaworzna na mecz i oddaje spotkanie walkowerem. Szkoda, że do samego meczu nie doszło, ale tak czy inaczej, trzy punkty trafią na konto Drwali. Szczakowianka tym samym kończy sezon w świetnym stylu, notując pięć z rzędu kolejnych wygranych (wliczając walkower).

Ostatecznie Szczakowianka zakończyła rozgrywki z IV grupie Zina Klasy Okręgowej na drugim miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Cygnara w sumie zgromadzili 66 punktów, zaliczając 21 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Lepsza od jaworznian okazała się tylko Drama Zbrosławice, która o zaledwie trzy oczka wyprzedziła Drwali, zapewniając sobie tym samym promocję do Haiz IV ligi. Co ciekawe jaworznicka defensywa okazała się najlepsza w całych rozgrywkach, Biało-Czerwoni bowiem stracili w sumie 40 bramek – o dwie mniej od Siemianowiczanki i aż o 5 mniej od Dramy. Najniższe miejsce na podium zajął sensacyjny czarny koń rozgrywek – Orzeł Miedary, który zdobył w sumie 63 punkty. Z kolei z ligą okręgową pożegnały się zespoły SKS-u Łagisza i… Łazowianki, która co prawda zajęła 13. miejsce, ale padła ofiarą reorganizacji rozgrywek.

Teraz piłkarze będą mogli nieco odpocząć – treningi wznowione zostaną gdzieś na początku lipca. Sezon 2019/20 najprawdopodobniej wystartuje w połowie sierpnia i już teraz można powiedzieć, że zapowiada się bardzo interesująco. Śląski Związek Piłki Nożnej w ramach porządkowania rozgrywek zdecydował się na pełną reorganizację. Od kolejnego sezonu zespoły z klasy okręgowej w województwie śląskim rywalizować będą w sześciu grupach obejmujących dwa podokręgi. Szczakowianka tym samym zagra w grupie Katowice-Sosnowiec, która w najbliższym sezonie, traktowanym jako przejściowy, ma liczyć aż 18 zespołów. Drwali tym samym czeka sporo ciekawych pojedynków z wymagającymi rywalami. Wśród nowych zespołów, z którymi zagrają jaworznianie, będą takie ekipy jak Górnik Piaski (spadkowicz z IV ligi), Podlesianka Katowice, Urania Ruda Śląska czy Pogoń Imielin. Biało-Czerwoni powoli zaczynają myśleć już o pierwszych wzmocnieniach, ale na konkrety przyjdzie czas w lipcu.

DK

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki