Środki czystości dla profesjonalistów – co odróżnia je od tych domowych?

Środki czystości dla profesjonalistów - co odróżnia je od tych domowych?
REKLAMA

Czyste i uporządkowane otoczenie sprzyja koncentracji i stwarza odpowiednie warunki do pracy. Dotyczy to nie tylko domu, ale również firmy, biura i urzędu.

Jak zadbać o czystość w miejscu, w którym pracujemy? Dokładnie w ten sam sposób, w jaki robimy to w domu, czyli odkurzając i myjąc. Jednak do tego celu można używać różnych środków. Aby zadbać o czystość w swoim zakładzie, wielu przedsiębiorców zatrudnia firmy sprzątające, których pracownicy używają innych preparatów niż te, które trzymamy w swojej szafce w łazience. Mogą to być na przykład środki czystości z firmy clinex.com.pl. Co odróżnia je od używanych w domach?

Przede wszystkim bardziej skuteczne

 

Przez biuro lub urząd przewija się codziennie nawet kilkadziesiąt czy kilkaset osób. Nie sprzyja to utrzymaniu czystości, a jej przywrócenie wymaga dużo trudu od osoby, która się tym zajmuje. Dlatego firmy sprzątające sięgają po preparaty, które są bardziej skuteczne od domowych – przede wszystkim dlatego, że mają o wiele większe stężenie niż do użytku codziennego. Są to tzw. koncentraty, które przed aplikacją na konkretną powierzchnię rozcieńcza się wodą. Ilość użytej wody zależy od tego, z jak mocnym zabrudzeniem mamy do czynienia. Do codziennego mycia niewielkich zanieczyszczeń wystarczy na przykład rozcieńczenie 1 : 100, natomiast do bardzo trudnych zabrudzeń i gruntownego mycia użyjemy skoncentrowanego produktu lub rozcieńczenia 1 : 10 bądź 1 : 20. Domowe środku czystości nie dają nam możliwości rozcieńczenia. Dlatego, aby doprowadzić do odpowiedniego stanu naprawdę zabrudzoną podłogę, trzeba ich zużyć dużo. To sprawia, że produkty profesjonalne są nie tylko bardziej skuteczne, ale również w ogólnym rozrachunku tańsze w użyciu.

Nie tylko mycie

 

To nie wszystkie różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą. Profesjonalne preparaty do sprzątania poza substancjami aktywnymi mają w swoim składzie również substancje, dzięki którym nie tylko czyszczą, ale też tworzą na danej powierzchni warstwę ochronną, antystatyczną i dezynfekującą. Takimi substancjami są na przykład polimery, które wypełniają niewielkie rysy na czyszczonej powierzchni i zabezpieczają ją przed wnikaniem brudu w jej wnętrze. Dzięki temu na przykład powierzchnia podłogi staje się gładsza, ma widoczny połysk, intensywniejszy kolor, a kolejne mycie jest szybsze i łatwiejsze. Innym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie w preparatach czyszczących nanocząsteczek krzemu. Pokrywają one powierzchnię niewidzialną warstwą ochronną, która utrudnia osadzanie się brudu i kurzu oraz nadają jej połysk.

Specjaliści do czyszczenia i mycia

 

Kolejna istotna różnica między chemią gospodarczą, czyli tą, której używamy w domu, a profesjonalną to dużo większa specjalizacja tej ostatniej. Do niemal każdej powierzchni, typu i stopnia zabrudzenia używa się preparatu o innych właściwościach – to zwiększa skuteczność. Do tłustych zabrudzeń firmy produkujące profesjonalne środki oferują preparaty o odczynie silnie zasadowym, a do usuwanie kamienia, osadów mydlanych i rdzy – o odczynie silnie kwaśnym. Produkty, których używamy w domu – ze względu na bezpieczeństwo użytkownika – nie mogą posiadać zbyt wysokiego kwaśnego lub zasadowego odczynu.

Profesjonalne środki czystości ułatwiają utrzymanie czystości w biurze bądź firmie. Są nie tylko bardziej skuteczne od domowych, ale również tańsze w użyciu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że detergenty, które można dostać w każdym sklepie nie są tak dobre jak ekologiczne i profesjonalne preparaty. Kupiłam na wypróbowanie jeden produkt z biozym i brud, którego nie mogłam domyć w łazience zszedł, także tu przykład na potwierdzenie jakości ekologicznych środków czystości.

  2. Profesjonalne środki czystości wykorzystywane są najczęściej w branżach gastronomicznych, hotelach, pensjonatach, szpitalach, biurach. Utrzymywanie czystości w tych miejscach za pomocą tanich i szkodliwych dla zdrowia detergentów, należy dzisiaj do rzadkości. Oczywiście profesjonalne środki czystości też mogą być używane prywatnie (w domu) tym bardziej że są ekologiczne i często ich zakup jest tańszy niż zwykłych detergentów (często szkodliwych dla zdrowia) czyli to co napisała Pani Mariola.
    Trafny i rzeczowy artykuł, temat może oczywisty ale wiele osób nie ma wiedzy w tym zakresie i wszystko co profesjonalne wydaje się być drogie a to nie reguła.