Sebastian K. miał brać łapówki. Prokuratura zabrała głos

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali byłego kierownika jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie Sebastiana K.

REKLAMA

Zatrzymanie związane jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Katowicach m.in. w sprawie mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Byłemu Kierownikowi jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie przedstawiono łącznie 19 zarzutów dotyczących korupcji i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Łączna wartość korzyści majątkowych przyjętych przez podejrzanego to około 30 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych z łapownictwem. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych. Został również objęty policyjnym dozorem. Korzyści majątkowe miały być przyjmowane w zamian za zlecenie wykonania czynności służbowych. Najprawdopodobniej chodzi o druk materiałów promocyjnych dla Urzędu Miejskiego.

Kierownik Referatu Urzędu Miejskiego w Jaworznie miał uzależniać zlecenie wykonania usługi na rzecz określonego podmiotu od otrzymanych korzyści majątkowych. W toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach policjanci zatrzymali mężczyznę oraz dokonali przeszukania w miejscu jego zamieszkania.

Magistrat wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy, że UM Jaworzno został poinformowany o przedstawionych zarzutach. Dyrektor aktualnie przebywa na urlopie. Sprawa może być efektem zgłoszenia do prokuratury, którego dokonał Marcin Kozik, radny poprzedniej kadencji.

Sebastian K, dyrektor MCKiS zatrzymany. Postawiono mu 19 zarzutów

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki