8 i 9 czerwca w Austrii rozegrany został międzynarodowy turniej Vienna Open w Ju-jitsu, w którym Polskę reprezentowała drużyna Śląskiego Związku Ju-jitsu. W trwających dwa dni zawodach znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportu Walki „Satori” Jaworzno, zdobywając siedem medali.

REKLAMA

W kategorii Juniorów U18 i Młodzieżowców U21 bardzo dobre walki stoczyli Aleksandra Masternak kat. -52kg oraz Kacper Sroka kat. +94kg zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsca. Rywalizację w klasie Juniorów Młodszych U15 na drugiej lokacie zakończył Paweł Kozakiewicz kat. -50kg natomiast Aleksander Olszówka kat-41kg oraz Szymon Łąka kat. -41kg wywalczyli czwarte i piąte lokaty. W grupach wiekowych Młodzików U12 oraz Dzieci U10 niepokonani byli Adela Niciarz kat.- 44kg, Dawid Machna kat. -46kg oraz Adam Łąka kat. -30kg. Ze srebrnym medalem rywalizację zakończyła Joanna Kozakiewicz kat. -34kg. Wysokie lokaty jaworznickich sportowców pozwoliły Kadrze Śląską na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

W niedzielę, 9 czerwca w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu odbył się szósty w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad trzystu sportowców reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Wśród jaworznickich zawodników prowadzonych przez trenera Krzysztofa Srokę świetnie spisali się Adam Barański kat. -24kg, Nicolas Szumilas kat. -23kg oraz Konrad Świrk kat. -38kg zdobywając srebrne medale. Z brązowymi krążkami rywalizację ukończyli Paweł Dem kat.-23kg, Rafał Wasyl kat. -18kg, Miłosz Kozik kat. -24kg oraz Nikodem Łukajczyk kat. -30kg. Po udanych startach zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno przed wakacjami czekają jeszcze egzaminy na stopnie wtajemniczenia kyu w ju-jitsu i judo. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz Programu „Klub 2019”. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185,  www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Mat. nadesłany

- REKLAMA - Zewnętrzne linki