Rower miejski pojedzie, ale nie teraz

Wciąż nie widać w Jaworznie szumnie zapowiadanych rowerów miejskich.

REKLAMA

Kiedy w okolicznych miastach mieszkańcy bez przeszkód mogą korzystać z miejskiego sprzętu i dostosowanej do niego infrastruktury, jaworznianie używać mogą jedynie własnych jednośladów. 

Sugerowaną datą oddania do użytku rowerów miejskich był czerwiec 2019 roku i… się nie udało. Wciąż jednak udać się może! Jak informuje Dawid Litka z jaworznickiego Urzędu Miejskiego:

– Pomysł wdrożenia w naszym mieście systemu roweru miejskiego jest nadal aktualny. Jaworzno jest miastem stawiającym na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania transportowe, w wielu obszarach związanych z komunikacją będącym ogólnokrajowym liderem. Nadal chcemy zachęcać mieszkańców do tego, by w miarę możliwości, ograniczali poruszanie się po mieście samochodami, a system ogólnodostępnych, wygodnych rowerów ma być kolejnym argumentem, przemawiającym za takim postępowaniem. Uruchomienie tego systemu, ze względów proceduralnych, musiało tymczasowo zostać wstrzymane. Prace nad projektem trwają jednak nadal i spodziewamy się uzyskać satysfakcjonujące i optymalne dla miasta i mieszkańców rozwiązanie jesienią. 

Czyli trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dotychczasowe przetargi na stworzenie sieci rowerów nie przyniosły rezultatów, czy jesień faktycznie będzie czasem realizacji projektu? Zobaczymy.

przeczytaj też: 

Na obiecane “elektryki” jeszcze musimy poczekać

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki