Podręczniki przedszkolne i ich znaczenie dla rozwoju dziecka

REKLAMA

Rodzice są osobami, które dla swoich pociech (zarówno tych młodszych, jak i starszych) chcą wszystkiego, co najlepsze. Przeważnie są w stanie zrezygnować z wielu własnych udogodnień i przywilejów na rzecz swoich dzieci. Jest o jak najbardziej naturalna i potrzebna kolej rzeczy. W tym wszystkim niezwykle istotną rolę odgrywa troska o rozwój naszych maluchów. Poszukujemy różnorodnych rozwiązań, tak by mogły one robić coraz to większe i cieszące nas postępy. Na etapie przedszkolnym mogą nas w tym wspierać podręczniki przedszkolne.

 

Podręczniki przedszkolne – czy faktycznie mogą się przydać?

Temat podręczników dla dzieci w wieku przedszkolnym (pięć lub sześć lat) jest tematem powszechnie znanym wśród rodziców przedszkolaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ stwarzają one realne możliwości wszechstronnego wspierania rozwoju tych młodych ludzi. Należy zwrócić uwagę, że w tym wieku dzieci są szczególnie podatne na zdobywanie różnego rodzaju wiedzy, umiejętności, kompetencji. Z łatwością zdobywają i przyswajają nowe wiadomości, rozwijają talenty oraz doskonalą wielorakie już posiadane zdolności. To co może im w tym zdecydowanie pomóc, to właśnie zainwestowanie przez rodziców w specjalne przedszkolne podręczniki. Znajdują się w nich funkcjonalne zadania, wspierające procesy myślowe dzieci, a także pobudzające ich kształtującą się kreatywność i wyobraźnię. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że książki te nie są przeznaczone wyłącznie do nauki i nie tylko to jest ich celem. Obok tego mają one także za zadanie zabawiać nasze pociechy. Ćwiczenia w tych podręcznikach są dobrane adekwatnie do wieku oraz nastawione na czerpanie satysfakcji i radości z ich wykonywania. Jest to frajda dla dzieci, bo nie dość, że poznają nowe rzeczy, to jeszcze mają z tego wyjątkową zabawę.

Podręczniki przedszkolne – co je wyróżnia?

Pięciolatki i sześciolatki to naprawdę wymagający klienci. Wbrew pozorom potrzebują oni precyzyjnie i dokładnie dopasowanych podręczników przedszkolnych. Takie książki muszą mieć odpowiednio dobrane ćwiczenia, zadania, zabawy. Pamiętajmy, że są one przygotowywane i opracowywane przez wybitnych specjalistów – pedagogów, psychologów, nauczycieli. Możemy mieć pewność, że każda z naszych pociech znajdzie tam coś idealnego dla siebie. Należy też zaznaczyć, że podręczniki dla przedszkolaków powinny spełniać najlepsze warunki wizualne, gdyż książka musi zachęcić dzieci swoim wyglądem. Chodzi tutaj nie tylko o piękny i ciekawy wygląd zewnętrznej okładki, ale by maluchy szybko się nie znudziły, również środek podręczników musi być pełen różnorodnych barw i interesujących rysunków. To przy okazji też przyczynia się do ich rozwoju, ponieważ wpływa na rozpoznawanie kolorów, ich intensywności, sposobów wykorzystania. Naprawdę nie obawiajmy się  słowa “podręcznik”, które może nam dorosłym kojarzyć się tylko z “wkuwaniem”. Podręczniki przedszkolne są wspaniałym pomysłem na wsparcie naszych dzieci w rozwoju i możliwością ukazania im nowych, kreatywnych sposobów poznawania rzeczywistości. Rzetelną, dobrze przygotowaną propozycję takich podręczników można zobaczyć na przykład tutaj: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Przedszkole_Szesciolatki_Olek-i-Ada_Pakiet-9736.html.

Słowem podsumowania, dbajmy o nasze pociechy i starajmy się pokazać świat z jak najlepszej strony. Umożliwiajmy im zarówno zabawę, jak i naukę. Łączmy przyjemne z pożytecznym, bo to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki