Pawilon handlowy z kontenerów w 3 krokach

REKLAMA

Zbudowanie atrakcyjnego i funkcjonalnego pawilonu handlowego na pierwszy rzut oka może wydawać się dość skomplikowanym zadaniem wymagającym dużo czasu i przygotowań. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu postawienie takiego pawilonu będzie nie tylko szybkie, ale i znacznie tańsze w stosunku do budynku realizowanego w tradycyjnej technologii. Dzięki kontenerom handlowym cały projekt od wyboru konkretnego układu pomieszczeń i wyglądu obiektu poprzez jego produkcję aż po dostawę, montaż i oddanie do użytkowania może zamknąć się w zaledwie kilku tygodniach.

 

Krok 1 – określenie własnych potrzeb i wybór projektu kontenerów

Realizację projektu pawilonu handlowego powinniśmy rozpocząć od określenia własnych potrzeb. Musimy zdecydować jak duże mają być pomieszczenia, jaka ma być ich funkcja (na przykład – sala sprzedaży, zaplecze sanitarne, pomieszczenie magazynowe), a także na jakim wyglądzie zewnętrznym nam zależy. Z reguły pawilony handlowe mają znaczną część ścian przeszklonych, wyposażonych w duże witryny PCV lub aluminiowe.

Gdy mamy już wstępny zarys jak ma wyglądać nasz pawilon możemy zwrócić się do producenta kontenerów z prośbą o przygotowanie oferty. Oprócz wyceny otrzymamy przygotowany na podstawie naszych wymagań rysunek kontenerów. Dzięki modułowej budowie kontenerowe pawilony mogą posiadać niemal dowolną powierzchnię i układ wewnętrzny. Ściany najczęściej wykonane są z płyty warstwowej, możliwe jest również zastąpienie ich efektownym przeszkleniem na całej szerokości i wysokości. Przykładowe projekty kontenerów handlowych można znaleźć pod tym linkiem.

Krok 2 – przygotowanie posadowienia pod kontenery oraz doprowadzenie mediów

Gdy zdecydujemy się na wybór konkretnego projektu kontenerów i podpiszemy umowę, od momentu złożenia zamówienia do zakończenia produkcji mija z reguły kilka tygodni. Czas ten powinniśmy wykorzystać na odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym będą stały kontenery. Przede wszystkim musimy doprowadzić w odpowiednie miejsca media (woda oraz prąd), a także wykonać posadowienie, na którym zostaną postawione kontenery. Wszystkie instalacje wewnątrz kontenerów są wykonywane przez producenta, więc w momencie montażu pozostanie jedynie podłączyć prąd, wodę i kanalizację.

Krok 3 – Dostawa i montaż kontenerów

Gdy kontenery są gotowe do montażu przywożone są w docelowe miejsce na samochodach ciężarowych i rozładowywane za pomocą dźwigu. Przy zestawach kontenerów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych montaż z reguły trwa nie dłużej niż jeden dzień. Na poniższym filmie można obejrzeć jak wygląda montaż przykładowego zestawu kontenerów handlowych.

Po zakończeniu montażu pawilon jest gotowy do użytkowania. Pozostaje jedynie wstawić umeblowanie i wyposażenie i można rozpoczynać działalność handlową.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki