Jaworznianie na 6. miejscu w prestiżowym biegu górskim

fot. BiegiGórskiePL

Udane starty zaliczyli jaworzniccy biegacze górscy podczas Biegu Rzeźnika w Bieszczadach. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych biegów w Polsce, w którym do zawodów startuje się w parach sportowych.

REKLAMA

Ponad 600 par ruszyło na trasę w piątek 21 czerwca. Start i meta usytuowane były w Cisnej w Bieszczadach. Jaworzno reprezentowali m.in. Artur Padewski i Aleksander Kidawa. Pod nazwą Pagóry Jaworznickie wyruszyli wspólnie w górzystą trasę o długości 80 km, którą pokonali w czasie 10:59:10. Taki wynik dał im ostatecznie 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Miłą niespodziankę sprawili też Andrzej Bogacki i Piotr Kolka, którzy wystartowali pod nazwą Chłopaki z Jaworzna. Z czasem 11:59:29 uplasowali się
na 31. miejscu. Należy zaznaczyć, że wiele par nie ukończyło tego jakże trudnego biegu. Tym bardziej cieszą osiągnięte rezultaty naszych biegaczy.

W biegach tego typu najważniejszy jest ten sam poziom i podobna kondycja. Można startować również w parach mieszanych. Na mecie liczy się czas drugiej osoby. Tego roku szczególnie druga część trasy była wymagająca, gdyż było ślisko z powodu zalegającego błota.

Gratulujemy udanego występu jaworznianom.

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki