REKLAMA

Jak kupić prezent

Kupowanie prezentów na różne okazje bywa bardzo trudnym do rozgryzienia problemem. Co zrobić, kiedy nieubłaganie nadciąga termin ważnej rocznicy urodzin taty, brata, cioci albo znajomego?`Jak poradzić sobie brakiem pomysłu na chociaż prosty upominek dla wybranej osoby?

  1. Zapisuj pomysły

  2. Przygotuj sobie prezenty wcześniej

  3. Prezent powinien wywołać szczery uśmiech

  4. Dzień ojca – może prezent dla wędkarza?

  5. Nie musi być drogo

Zapisuj pomysły

Wielu co roku przeżywa podobną sytuację – kiedy na ostatnią chwilę próbują wymyślić pomysł na dobry prezent dla kogoś bliskiego. Bardzo często kończy się to fiaskiem i ostatecznie ktoś dostaje losową czekoladę lub bombonierkę kupioną na stacji w drodze na spotkanie. Dobrym sposobem na uniknięcie takich problemów jest znalezienie sobie wygodnego miejsca, gdzie na bieżąco będziesz wpisywał sobie pomysły na podarunki na podstawie danych sytuacji. Dobry miejsce to notatnik lub dokumenty w telefonie – najlepiej zapisane w chmurze, żeby było to dostępne z dowolnego urządzenia. Pomysł na prezent dla żony może powstać podczas przypadkowej rozmowy ze znajomymi o biżuterii, koncept na prezent dla taty może powstać w czasie wakacji, a dla kolegi w trakcie pracy. Po pewnym czasie możesz zyskać listę prezentów, z której będziesz mógł korzystać przez kilka lat.

Przygotuj sobie prezenty wcześniej

Prezent przygotowany dużo wcześniej może być wybawieniem w decydującym momencie. Dobrą praktyką, która zaoszczędzi Ci wiele czasu oraz niepotrzebnych nerwów, może być po prostu wyznaczenie sobie jednego dnia (nie koniecznie całego) na załatwienie kilku lub kilkanaście prezentów na kolejne okazje. Oczywiste jest, że takie okazje jak walentynki, dzień matki czy dzień kobiet “wymagają” na przykład zakupu kwiatka, który nie może czekać przez pół roku, natomiast wszelkie “główne” elementy podarunków można przygotować wcześniej. Jeżeli tylko możesz pozwolić sobie na taki wydatek, to oprócz czasu bardzo często zaoszczędzisz sobie również trochę pieniędzy. Zamawiając rzeczy przez internet możesz zapłacić mniej za wspólną przesyłkę kilku przedmiotów, a wybierając się do miasta na zakupy spalisz po prostu mniej paliwa. Później możesz znaleźć sobie odpowiednie miejsce na takie rzeczy, przygotować je i po prostu wyciągnąć w odpowiednim momencie.

Prezent powinien wywołać szczery uśmiech

Najlepszą miarą dobrze dobranego prezentu jest uśmiech na twarzy obdarowanego. Jeżeli solenizant lubi żarty, w których rolę główną odgrywa znany w internecie nosacz, będący obecnie synonimem specyficznego stereotypu polaka w polskich memach internetowych. Na takiej podstawie można otrzymać prosty pomysł na prezent. Obecnie istnieją sklepy internetowe, gdzie kupisz solidnie wykonane śmieszne koszulki (koszulki z nadrukiem) albo kubki z zabawnymi napisami. Nosacz na pewno zrobi furorę u ciebie w pracy. jako prezent dla programisty – twojego kolegi.

Dzień ojca – może prezent dla wędkarza?

Chyba najczęstszym problemem jest wymyślenie pomysłu na podarunki dla ojców. Prezent dla niego potrafi przysporzyć wiele trudności, ponieważ bardzo często ojcowie nie mówią o tym co by chcieli sobie kupić, albo co by chcieli dostać. Warto przyjrzeć się wtedy, jakie dana osoba ma zainteresowania albo po prostu czym się zajmuje na co dzień. Na podstawie takich informacji możesz kupić na przykład udany prezent na urodziny. Wielu ojców bardzo ceni sobie spokojny czas spędzony z wędką nad wodą, kiedy mogą w ciszy i bez pośpiechu zapomnieć o codziennej gonitwie. Na takiej podstawie możesz po prostu kupić mu prezent dla wędkarza. Wcale nie musi być to dosłownie wędka lub inna część akcesorium – może to być po prostu śmieszny prezent nawiązujący do ulubionego zajęcia (na przykład koszulka z zabawnym napisem).

Nie musi być drogo

 

Ostatecznie wydawałoby się tak trudny do wymyślenia prezent dla taty może okazać się prostym zadaniem, w szczególności jeżeli pomysł będzie powstawał znacznie wcześniej. Warto skorzystać z powyższych rad i postarać się znaleźć niekoniecznie drogi, ale dobrze dobrany prezent. Żona na pewno będzie znacznie bardziej zachwycona prezentem, który wynika z wiedzy o tym co naprawdę lubi i jest dla niej ważne, niż nawet z bardzo drogiego, ale niedopasowanego prezentu. Odpowiedni prezent dla niej może być niedrogi, ale sprawić uśmiech na wiele dni. Z kolei prezent dla grafika – dla twojego kolegi z pracy, może nie być w ogóle związany z jego charakterem czy ulubionymi zajęciami. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się śmieszne prezenty. Koszulka ze znanym wszystkim kolegom memem sprawi uśmiech nie tylko obdarowanemu, ale prawdopodobnie całej załodze.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Sam ostatnio miałem problem. Kompletnie zapomniałem o urodzinach dziewczyny. Pracowałem do późna. Nie miałem czasu żeby kupić chociaż jakiś drobiazg. Zamówiłem na poczcie kwiatowej kosz ze słodyczami i bukiet kwiatów. Kurier był chwilę po 19 tak jak prosiłem. Dziewczyna była zaskoczona 😉