Internetowe wyszukiwarki plików – znajdź to, czego szukasz

REKLAMA

Ostatnie lata niezaprzeczalnie należą do internetu. Sieć stała się największą bazą danych w historii. Nigdy wcześniej informacje, wiedza i niemal cały dorobek kulturowy nie były tak łatwo dostępne. W internecie znaleźć można niemal wszystko – muzykę, filmy, radio, informacje, gry, ogłoszenia, portale społecznościowe i wiele innych. Nic więc dziwnego, że sieć internetowa stała się też naturalnym siedliskiem milionów plików. Jak szybko i skutecznie znaleźć wśród nich ten, którego potrzebujemy?

 

Jakiego pliku szukasz?

Możliwości, które daje internet ograniczone są niemal wyłącznie naszą wyobraźnią. Za jego pomocą możemy też pobierać udostępnione przez innych pliki na dysk naszego komputera. Najpopularniejsze są oczywiście filmy, muzyka i gry – to one stanowią trzon wirtualnej rozrywki. W sieci znajdziemy mnóstwo serwisów oferujących pobieranie interesujących nas plików. Za ich pomocą możemy obejrzeć kinowe hity, stworzyć playlisty z ulubioną muzyką i zmierzyć się z innymi graczami na wirtualnych polach walki. Wśród plików znajdziemy też między innymi przydatne publikacje, książki, programy komputerowe i czasopisma w formie elektronicznej. Pobierając pliki z internetu pamiętajmy jednak o prawach autorskich. Objęte nimi pliki nie mogą być bezpłatnie rozpowszechniane. Podobna sytuacja występuje w przypadku programów komputerowych – wyjątek stanowić mogą pliki udostępnione na licencji freeware lub trial.

Pomocna dłoń wyszukiwarki plików

Jak z milionów plików w sieci wyłuskać ten jeden, którego poszukujemy? Z pomocą przychodzą narzędzia do filtrowania wyników w oparciu o tytuły, frazy kluczowe czy autora. Najpopularniejszymi są wyszukiwarki internetowe. Jedno z tego rodzaju narzędzi znajdziemy pod adresem https://pinbook.pl/chomikuj. Wyszukiwarka pozwala w tym przypadku na przeszukiwaniu treści znajdujących się w serwisie chomikuj.pl. Jest to jeden z największych w Polsce serwisów zajmujących się hostingiem plików. Niezarejestrowani użytkownicy mogą pobrać z niego pliki o maksymalnym rozmiarze 1 MB. Zarejestrowani użytkownicy objęci są natomiast limitem 50 MB tygodniowo. Limit można zwiększyć poprzez wykupienie interesującego użytkownika pakietu. Korzystając z wyszukiwarki jesteśmy w stanie szybko przefiltrować treść i sprawdzić dostępność interesujących nas plików. Jest to rozwiązanie wyjątkowo szybkie, a przede wszystkim wygodne. Podobne rozwiązania znajdziemy niemal dla każdego serwisu, na którego serwerach znajdują się pliki do pobrania. Fakt ten najlepiej świadczy o popularności i skuteczności takich narzędzi.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki