Grupa teatralna „Groszki” prowadzona w Teatrze Sztuk przez Barbarę Wójcik-Wiktorowicz powróciła z wyprawy niezwyklej. Oto zaproszono tych młodych aktorów na 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej, a w jego ramach na XIII Festiwal Mistrzów Teatru (31 maja – 2 czerwca). Wszystko działo się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

REKLAMA

– Na festiwal zapraszane są grupy, które na licznych ogólnopolskich festiwalach w zeszłym roku otrzymały 1 nagrodę – relacjonuje Barbara Wójcik-Wiktorowicz. – Nasz spektakl „Piraci” otrzymał trzykrotnie 1 nagrodę w Rybniku, w Czerwionce Leszczynach oraz w Płocku. Po tych sukcesach przyszła Nominacja do Pacanowa. Zaproszono nas na Festiwal Mistrzów. Stanęliśmy do konkursu z najlepszymi i nagrodzono nas GRAND PRIX ! Niedowiary! To ukoronowanie tych sukcesów. Radości było co nie miara!

Statuetka i dyplom Grand Prix

Nie dość tego, niezależne festiwalowe Jury dziecięce przyznało nam także 1 nagrodę! I to nie koniec: wyróżnienie aktorskie otrzymała Liliana Czajka z naszego zespołu.

Liliana Czajka z wyróżnieniem

W Festiwalu było mnóstwo różnych aktywności. Warsztaty aktorskie i Wielka Bajkowa Parada, do której nasze dzieci wykonały samodzielne fantazyjne kostiumy. Jaworzno zaakcentowało swoje istnienie na mapie teatru dziecięcego. Festiwalem Kultury Dziecięcej żyje całe miasteczko. W każdym zakątku ulicy dzieje się coś ciekawego. Pacanów to cudowne bajkowe miejsce , w którym króluje Koziołek Matołek. Europejskie Centrum Bajki to niezwykły ośrodek, gdzie każdy może poczuć wiele tych najmilszych dziecięcych emocji. Zaczyna się od tego, że rodzaj recepcji, czy kasy znajduje się pod olbrzymią rzeźbioną komodą, w około różne bajkowe przestrzenie. Można zwiedzać bajkowy świat wchodząc do mysiej dziury, posłuchać tajemniczych opowieści jednej z wróżek, przechadzać się w labiryntach pełnych bajkowych niespodzianek. 

Groszki podczas bajkowego pochodu

Otoczenie Europejskiego Centrum Bajki jest o tej porze chyba najpiękniejsze, nad miniaturową rzeczką liczne kwiaty, rozmaita bujna roślinność poprzecinana jest wąskimi ścieżkami. W ogrodzie bujane fotele i… szafeczka na książki – bajki oczywiście. Wróciliśmy pełni wrażeń cudownych i niezapomnianych. Pacanów pozostanie w naszych sercach na całe życie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki